Recenzje

Recenzja Welltec APH 225 – ekonomiczny oczyszczacz dla Twojego domu

Oczyszczacze powietrza są ostatnio coraz bardziej popularnym produktem. Zasługują to przede wszystkim medialnemu tematowi smogu, ale poza cząsteczkami PM2.5 potrafią skutecznie walczyć ze wszelkimi innymi zanieczyszczeniami w powietrzu. Ofertę na ten oczyszczacz można znaleźć klikając ten link

Oczyszczacze powietrza, po co to komu? 

Niewiele osób na co dzień myśli o tym, ile kurzu, bakterii i rożnego rodzaju brudu znajduje się we wdychanym przez nas powietrzu. Szczególnie w naszych domach, gdzie cyrkulacja powietrza jest zazwyczaj mniejsza niż na dworze. 

To właśnie wtedy z ratunkiem przychodzą oczyszczacze powietrza, jak obecnie testowany przez nas Welltec APH225. Oczyszczacze różnią się bardzo wieloma cechami. Od takich podstaw jak rodzaj zastosowanych filtrów, przez moc przepływu powietrza, aż po dodatkowe udogodnienia jak ilość trybów pracy czy jednoczesne nawilżanie powietrza.  

Zacznijmy od początku 

Od razu po wyciągnięciu z opakowania widać, że Welltec APH 225 to oczyszczacz dobrej klasy. Niewielkie rozmiary doskonale nadają się do użytku domowego, a biała, dobrej jakości obudowa daje poczucie dobrego zakupu. 

W urządzeniu uwagę zwraca też prosty, czytelny panel sterowania oraz jeszcze bardziej wygodny zdalny pilot. Oczyszczacz marki Welltec model 225 działać może w różnych trybach:

• manualnym – ręcznego ustawienia mocy na jeden z trzech dostępnych poziomów,
• automatycznym – dostosowującym przepływ powietrza do zanieczyszczenia w powietrzu,
• spania, który dba o cichą pracę wentylatora i wygasza podświetlenie na panelu sterowania.

Oczyszczacz APH225 ma trzy szybkości działania oznaczone jako Low (Niski), Medium (Średni) i Fast (Szybki). Według nas największym mankamentem urządzenia jest kwestia związana właśnie z nimi – jego najniższy z dostępnych trybów mocy jest po prostu zbyt głośny. Na szczęście jest jeszcze możliwość wykorzystania trybu Spania, który dodatkowo obniża szybkość wentylatora do poziomu praktycznie niesłyszalnego dla ucha. 

Wnętrze, czyli to, co liczy się najbardziej 

Oczyszczacz powietrza Welltec APH 225 wyposażony w filtr HEPA H13. Jest to klasa filtrów coraz częściej spotykana w tego typu urządzeniach, ale jest też najlepszą dostępną, a klasy wyższe są już tylko typowo medyczne. Producent zaleca wymianę filtrów w okresie miedzy 6 a 24 miesięcy, co daje całkiem przyzwoitą żywotność oraz dodatkowo ogranicza koszty.

Zdjęcie z materiałów producenta

Wykorzystanie filtra HEPA H13 może wydawać się czymś zwyczajnym, ale filtry o tej klasie są w stanie usunąć nawet 99.95% zanieczyszczeń o wielkości do 0,3μm znajdujących się w powietrzu. Sierść, kurz, nieprzyjemne zapachy, bakterie, wirusy. Oczyszczacz powietrza Welltec 225 mimo kompaktowych rozmiarów jest w w stanie poradzić sobie z tym wszystkim. 

Sprawdź cenę na oczyszczacz APH225 na klimasklepie

Zdjęcie z materiałów producenta

Warto zwrócić również uwagę na wielkości I powierzchnię samego filtra. Niektóre urządzenia dostępne na rynku oferują co prawda bardzo duże przepływy powietrza, ale ich nieodpowiednio małe filtry nie są w stanie im sprostać. Filtr użyty w oczyszczaczy firmy Welltec jest odpowiednio duży, zajmując prawie cała powierzchnię tylnej obudowy urządzenia. 

Nie samą „HEPĄ” człowiek żyje 

Poza głównym filtrem HEPA H13 ważne są również pozostałe filtry w kasecie zastosowanej w Welltec APH225: 

1. Filtr wstępny – wychwytujący włosy, sierść i duże zanieczyszczenia
2. Filtr węgla aktywnego – dzięki swojej ogromnej gęstości jest jednym z najsilniejszych pochłaniaczy związków chemicznych stosowanych przez człowieka
3. Filtr zeolitowy – używane również w procesach filtracji wody, odpowiadają za zatrzymywanie mniejszych związków organicznych. Jest skuteczny w usuwaniu benzenów, ksylenów, pochodnych metanu i wielu innych szkodliwych gazów.
4. Filtr zimnej katalizy – technologia od długiego czasu wykorzystywana w przemyśle, pomaga niszczyć bakterie i wirusy które z czasem mogą zbierać się na pozostałych filtrach
5. Jonizator – dodatkowo obecny w urządzeniu dba o nasze samopoczucie, generując ujemne jony spotykane w naturze głównie w górach i nad morzem

Co łącznie daje nam sześć różnych filtrów, doskonale radzących sobie z czyszczeniem powietrza. Doskonałą sprawą jest rownież fakt, że producent podaje w danych technicznych urządzenia współczynnik CADR. To on określa wspomnianą wcześniej wydajność filtracji, czyli to, jak szybko urządzenie rzeczywiście może pracować z pełną skutecznością.

Czy Welltec się nada?

Welltec APH 225 jest urządzeniem niewielkich rozmiarów, w pełni nadającym się do domowego użytku. Można go zmieścić w dowolnym kącie mieszkania, a automatyczny tryb pracy już sam zadba o czystość powietrza w mieszkaniu. Malutkie, zaledwie 10-cio watowe zużycie energii w najmniejszym trybie pracy pozwoli na ekonomiczne używanie go przez cały dzień.

Kupujesz sprzęt Welltec?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat aż 10%
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: WELLTECBLOG

Może Ci się też spodobać: