Recenzje

Miernik powietrza Welltec AQ1. Czy to dobry wybór?

Fakt, iż w obecnych czasach jakość powietrza jakim oddychamy jest katastrofalna, to dowód na to, że rozwój cywilizacyjny ma również negatywne skutki. Prawdą jest, że coraz więcej mówi się o tym jak każdy z nas może wpłynąć na poprawę stanu powietrza, niemniej jednak wzrost świadomości ludzi w tym temacie jest jeszcze na bardzo niskim poziomie. Coraz więcej osób zapada na choroby związane z górnymi drogami oddechowymi, które niejednokrotnie kończą się śmiercią. Jak radzić sobie w dzisiejszych czasach z tym trudnym tematem? Co zrobić, aby przynajmniej we własnych domach, mieszkaniach czy też w pracy oddychać czystym powietrzem? Otóż rozwiązaniem z pewnością są oczyszczacze powietrza, które są w stanie usunąć do 99 procent różnego rodzaju zanieczyszczeń jakie wdychamy w każdej sekundzie. Dodatkowo, aby zawsze wiedzieć jakiej jakości jest powietrze w danym momencie warto zakupić miernik powietrza. Mierniki powietrza określają ilość szkodliwych substancji jak różnego rodzaju pyły czy też lotnych związków organicznych.

Do czego służy miernik powietrza Welltec AQ1?

Miernik powietrza Welltec AQ1 jest urządzeniem, dzięki któremu właśnie precyzyjnie możemy sprawdzić jakim powietrzem oddychamy w danym momencie i czy powinniśmy uruchomić oczyszczacz. Ponieważ jest to miernik nowej generacji, to można stosować go we wszystkich oczyszczaczach powietrza. Szczególnie jest dedykowany do oczyszczaczy z wi-fi, które posiadają aplikację TUYA/SMART LIFE, ponieważ wtedy miernik welltec aq1 będzie mógł sterować dodatkowo klimatyzacją, nawilżaczem oraz osuszaczem. Warto również wspomnieć, że miernik ten pozwala także określić temperaturę i poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Miernik powietrza Welltec AQ1 możesz znaleźć tutaj -> link

Charakterystyka Welltec AQ1

Walltec AQ1 charakteryzuje się nowoczesnym designem, niską wagą oraz kompaktowymi wymiarami. Jest urządzeniem, które dokonuje bardzo dokładnych pomiarów dzięki czterem niezależnym czujnikom. Kolorowy wyświetlacz LCD jest czytelny dzięki przekątnej 4,4 cala, na którym wyświetlają się aktualne pomiary stężeń zanieczyszczeń, temperatury oraz wilgotności. Obsługa miernika jest bardzo intuicyjna i odbywa się za pomocą tylko jednego przycisku. Czas pracy na baterii wynosi do 10 godzin. W zestawie otrzymujemy kabel zasilający oraz ładowarkę.

Podsumowanie

Bez wątpienia Wallet AQ1 jest bardzo przydatnym urządzeniem, dzięki któremu na bieżąco możemy sprawdzać czystość powietrza jakim oddychamy. Jego dokładność i precyzja, oraz możliwość ustawienia go w pomieszczeniu, gdzie nie znajduje się w danym momencie oczyszczacz, zawsze wskaże nam w którym miejscu unosi się najwięcej zanieczyszczeń i gdzie ustawić urządzenie do oczyszczania powietrza. Jak już wspomnieliśmy miernik ten jest bardzo łatwy w obsłudze, po naciśnięciu dotykowego przycisku zobaczymy kolorowy wyświetlacz, na którym z kolei wyświetlą się wszystkie ważne dla nas pomiary. Znajdziemy tam między innymi wskaźnik pyłków PM.25, poniżej po prawej stronie zobaczymy pomiar stężenia lotnych związków organicznych TVOC. Następnie na środku ekranu znajdziemy informację na temat aktualnego stężenia formaldehydu HCHO, a dookoła przebiega miernik ogólnej jakości powietrza, który kolorami wskazuje na jakim poziomie znajduje się aktualnie stan powietrza w naszym pomieszczeniu. Po lewej stronie znajduje się informacja o temperaturze oraz wilgotności jak i informacja o stanie baterii i zasięgu wifi. Urządzenie może pracować podłączone na stałe do zasilania lub poprzez naładowanie akumulatora. Ładowanie trwa około 5 godzin i jesteśmy informowani o etapie stanu naładowania poprzez specjalny wskaźnik na wyświetlaczu. Warto dodać, iż aplikacja mobilna SMART LIFE dostępna jest zarówno na. system Android jak i iOS, więc bez względu który rodzaj posiadamy taką aplikację możemy zainstalować i następnie połączyć z miernikiem Walltec AQ1.

Miernik powietrza Welltec AQ1 możesz znaleźć tutaj -> link


Kupujesz sprzęt Welltec?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat aż 10%
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: WELLTECBLOG

Może Ci się też spodobać: