Oczyszczacze Welltec APH - zestawienie
Artykuły Porównania

Wielkie porównanie oczyszczaczy powietrza Welltec

Właśnie stoisz nad wyborem oczyszczacza powietrza, a jak przy każdym wyborze towarzyszą ważne pytania. Oczyszczacz Welltec APH to zaawansowane urządzenie, służące do uzdatniania powietrza. Czym różnią się poszczególne modele oczyszczaczy Welltec? Który oczyszczacz wybrać do walki ze smogiem oraz alergenami?

Oczyszczacz Welltec APH 255 we własnej osobie

Najmniejszy oczyszczacz z rodziny Welltec - APH 225
Odstraszanie komarów z oczyszczaczem Welltec APH225

Welltec APH225 nadaje się do pomieszczeń od 15 do 40 m². Oczyszczacz usuwa wszelkie zanieczyszczenia powietrza, w tym alergeny oraz smog. Oczyszczacz Welltec posiada w zestawie komplet filtrów, który zapewni użytkowanie przez 6 lat bez potrzeby zakupu dodatkowych filtrów. Urządzenie posiada zestaw specjalnych czujników do monitorowania stanu powietrza oraz ustawiania odpowiedniej prędkości, a wszystko to dzieje się w trybie auto. Maksymalny przepływ powietrza to 305 m³/h. Dodatkowo, APH 225 posiada funkcję odstraszania komarów co bardzo wyróżnia ten model wśród innych oczyszczaczy powietrza do domu.

Oczyszczacz Welltec APH 420H z funkcją nawilżania

Oczyszczacz Welltec APH420H z funkcją nawilżania powietrza
Czytelny wyświetlacz w oczyszczaczu Welltec APH420H

Welltec APH 420H to oczyszczacz przeznaczony do pomieszczeń o powierzchni od 30 do 80 m², o maksymalnym przepływie powietrza wynoszący 454 m³/h. Oczyszczacz Welltec APH 420H posiada wyświetlacz LED, na którym wyświetlana jest jakość powietrza, aktywne funkcje, stopień nawilżenia powietrza oraz jego temperaturę. Przy modelu APH 420H warto też wspomnieć o funkcji programowania urządzenia. Oczyszczacz posiada timer, który umożliwia ustawienie konkretnej ilości godzin po których wyłączy się, bądź też włączy urządzenie. Jest to niezmiernie przydatna funkcja.

Oczyszczacz Welltec APH 450D – WiFi oraz tryb turbo

Oczyszczacz Welltec z wyświetlaczem cząstek
Welltec APH 450 D z zestawem filtrów

Welltec APH 450 D posiada funkcje, które nie pojawiały się w poprzednich modelach oczyszczaczy Welltec. Są nimi możliwość sterowania przez WiFi, która pozwala na ustawienie konkretnej prędkości pracy za pomocą aplikacji. Więcej na temat aplikacji w modelu 450D opisaliśmy tutaj:
Obsługa przez Wifi, czyli zarządzanie na wyciągnięcie ręki
Jednak obsługa przez WiFi to nie wszystko. oczyszczacz Welltec APH 450D posiada również wiele innych zalet. Są nimi na przykład trzy tryby pracy, jakimi są auto, sleep oraz turbo. Urządzenie można stosować w pomieszczeniach do 85 m², a maksymalny przepływ powietrza to 750 m³/h. Warto również wspomnieć o modułach bezpieczeństwa, które występują w tym modelu. Są nimi blokada bezpieczeństwa oraz czujnik przechyłu.

Czas na deser. Oczyszczacz Welltec APH 800D

Oczyszczacz Welltec aph800 to podwójna siła filtracji
Jeden z Najsilniejszych modeli z rodziny Welltec – APH800D

Najwyższy model, z największym przepływem powietrza oraz pasujący do największego pomieszczenia w porównaniu do poprzedników. Oczyszczacz APH 800D jako jedyny z modeli APH posiada wbudowaną lampę UV LED, która dodatkowo oczyszcza powietrze z bakterii i formaldehydów. Urządzenie osiąga maksymalny przepływ powietrza na poziomie 908 m³/h, a zalecane pomieszczenie powinno nie przekraczać 160 m². Urządzenie standardowo posiada moduł WiFi, a w tym również programowanie urządzenia przez aplikację. W tym modelu producent pokusił się o laserowy czujnik cząstek, który jest o wiele dokładniejszy od standardowych używanych w oczyszczaczach.

Podsumowanie

APH 225APH450DAPH20HAPH800D
powierzchnia40 m²  85 m² 80 m²  160 m² 
przepływ305 m³/h  750 m³/h 454 m³/h  794 m³/h
filtryfiltr HEPA
filtr węglowy
filtr wstępny siatkowy
filtr zeolitowy
filtr zimnokatalityczny
jonizator
filtr HEPA
filtr węglowy
filtr wstępny siatkowy
filtr zeolitowy
filtr zimnokatalityczny
jonizato

filtr HEPA
filtr węglowy
filtr wodny
filtr wstępny aluminiowy
filtr zeolitowy
filtr zimnokatalityczny
jonizator
filtr HEPA
filtr węglowy
filtr wstępny siatkowy
filtr zeolitowy
filtr zimnokatalityczny
jonizator
lampa UV LED
sterowaniepanel sterowania
pilot bezprzewodowy
WiFi (opcjonalne)
panel sterowania
WiFi
panel sterowania
pilot bezprzewodowy
WiFi (opcjonalne)
panel sterowania
WiFi
tryby pracy tryb auto
tryb nocny
tryb auto
tryb nocny
tryb turbo
tryb auto
tryb nocny
tryb auto
tryb nocny

Podobają Ci się nasze artykuły?
Koniecznie daj znać o tym w komentarzu!

Kupujesz sprzęt Welltec?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat aż 10%
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: WELLTECBLOG

Może Ci się też spodobać: