Porównania

Osuszacz powietrza z oczyszczaczem. Jaki wybrać?

W zawilgoconych mieszkaniach warto wybierać urządzenia, które jednocześnie mają funkcje osuszacza i oczyszczacza, a więc zapewniają czyste powietrze, o idealnej dla zdrowia człowieka wilgotności. Na co zwrócić uwagę wybierając osuszacz powietrza z funkcją oczyszcza? Który osuszacz z oczyszczaczem jest najlepszy?

Oczyszczanie powietrza

Oczyszczacze powietrza z roku na rok zyskują na popularności, co zawdzięczają coraz większej świadomości konsumentów. Zanieczyszczone powietrze, kurz, sierść i alergeny mogą być przyczyną alergii, chorób układu oddechowego, bólów głowy i gorszego samopoczucia. Te wszystkie problemy zlikwiduje dobry oczyszczacz powietrza. Jak wybrać najlepszy oczyszczacz?

welltec APH1000 w salonie

Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na

  • kubaturę pomieszczenia, w którym ma działać;
  • moc – im większa, tym wydajniejsza praca oczyszczacza;
  • rodzaje filtrów – od nich zależy jakie zanieczyszczenia zostaną usunięte;
  • koszty wymiany filtrów – zdarza się, że wybierając tańsze urządzenie, narażamy się na częstą wymianę filtrów, co znacznie podnosi ogólny koszt użytkowania sprzętu;
  • głośność pracy – szczególnie istotne, gdy oczyszczacz ma stać w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Osuszacz powietrza – czy jest potrzebny?

wilgotne okna

Zbyt duża wilgotność w pomieszczeniu sprzyja powstawaniu grzybów i pleśni na ścianach, które są szkodliwe dla zdrowia człowieka. Dodatkowo zawilgocone powietrze sprzyja rozwojowi alergii i chorób układu oddechowego, a także może negatywnie wpływać na samopoczucie. Optymalna dla człowieka wilgotność powietrza wynosi 40 – 60%, a parametr ten można w prosty sposób zmierzyć za pomocą higrometru, który często wbudowany jest w osuszacz. Jeśli zauważymy, że w domu powietrze jest zbyt wilgotne (zawilgocone ściany, mokre od wewnątrz szyby), warto wybrać oczyszczacz z osuszaczem, który zapewni czyste powietrze i prawidłową wilgotność.

A na co zwrócić uwagę wybierając osuszacz?

  • wielkość zbiornika na wodę;
  • wyświetlane informacje np. dioda pokazująca, że zbiornik na wodę jest pełny;
  • możliwość sterowania przez aplikację mobilną, która pozwala na zaprogramowanie urządzenia;
  • funkcja suszenia prania, która znacznie przyspiesza ten proces;
  • tryb komfortowy – osuszacz powietrza dobiera optymalną wilgotność do panującej temperatury.

Oczyszczacz z osuszaczem – przegląd polecanych modeli

Kupując urządzenie wielofunkcyjne, które poza oczyszczaniem powietrza również je osusza, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry i dodatkowe funkcje, które sprawią, że będzie on idealnie odpowiadał na nasze potrzeby. Oto kilka modeli, których zakup warto rozważyć.

Osuszacz Welltec DHN20

To kondensacyjny osuszacz i oczyszczacz powietrza w jednym, który dedykowany jest do mieszkań i biur. Zapewnia optymalne działanie na powierzchni do 40 m2, przy wydajności 20 l na dobę. Jest bardzo cichy (44 dB(A)) i ma zbiornik na wodę o pojemności 6 l. Model ten posiada wiele dodatkowych funkcji, wśród których najważniejsze to autodiagnoza i automatyczne odszranianie. Dodatkowo urządzenie posiada blokadę dziecięcą i sam się wyłącza, gdy zbiornik na wodę jest pełny, a więc zapewnia wysoki stopień bezpieczeństwa. Dodatkowe atuty to funkcja suszenia prania i tryb komfortowy.

Osuszacz Welltec DHN20 znajdziesz na Klimasklepie

Wood’s AD20G Hybrid

To energooszczędny osuszacz powietrza o wydajności 20 l na dobę. Posiada wskaźnik jakości powietrza i poziomu wilgotności. Może działać również jako sam osuszacz bez wykorzystania filtra. Ten model posiada 4 tryby pracy (automatyczny, cichy, suszenia prania i manualny), które umożliwiają dobre dopasowanie rodzaju pracy do aktualnych potrzeb. Dodatkowe funkcje: jonizator, timer i blokada rodzicielska.

Osuszacz powietrza Welltec DHN30

Osuszacz powietrza z funkcją oczyszczania zapewnia czyste powietrze w pomieszczeniu do 60 m2 i zapewnia wydajność do 30 l na dobę. Dodatkowo jest bardzo cichy, co czyni go idealnym wyborem do sypialni i pokoi dziecięcych. Osuszacz wyłącza się automatycznie, gdy zbiornik o pojemności 6 l jest pełny i wymaga opróżnienia. Posiada funkcję autodiagnozy, suszenia prania i tryb komfortowy. Idealny wybór do niewielkich mieszkań.

Clean Air Optima CA-704

To osuszacz, oczyszczacz i jonizator powietrza w jednym. Po zapełnieniu pojemnika na wodę urządzenie zasygnalizuje potrzebę jego opróżnienia i się wyłączy. Dedykowany do pomieszczeń do 40 m2, posiada wskaźnik określający wilgotność powietrza i tryb suszenia prania. Dodatkowo automatycznie się restartuje po przerwie w dostawie prądu.

Ofertę na ten sprzęt możesz sprawdzić tutaj: Osuszacz powietrza Clean Air Optima CA-704 na Klimasklepie

Osuszacz powietrza Welltec DHN40

Ten osuszacz zapewni idealne parametry powietrza w pomieszczeniach do 80 m2, ma też dużo większą wydajność (40 l/d) i wiele dodatkowych funkcji. Automatyczna diagnoza, odszranianie oraz wiele trybów pracy (tryb automatyczny, suszenia prania, tryb manualny, tryb komfortowy) pozwolą na wygodne użytkowanie i zapewnią wysoką funkcjonalność. Natomiast blokada rodzicielska zagwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa.

Welltec DHN50

To osuszacz idealny do dużych biur i mieszkań, ze względu na to, że zapewnia optymalną wilgotność powietrza w pomieszczeniach do 100 m2. Wyświetlacz pokazuje aktualną temperaturę lub wilgotność powietrza, co ułatwia ustawienie idealnych parametrów. Funkcja suszenia prania pozwoli na szybsze wysuszenie ubrań i zlikwiduje problem z nadmierną wilgotnością. Tryb automatyczny i komfortowy sprawiają, że obsługa jest wyjątkowo prosta, przy zachowaniu dużej funkcjonalności. Dodatkowo osuszacz Welltec DHN50 ma bardzo wysoką wydajność – 50 l na dobę.

Sprawdź ofertę na ten osuszacz tutaj: Osuszacz Welltec DHN50

Kupujesz sprzęt Welltec?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat aż 10%
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: WELLTECBLOG

Może Ci się też spodobać: