Xiaomi Ari Purifier Pro w salonie
Porównania

Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Pro czy Welltec APH450D?

Czym różnią się te dwa oczyszczacze powietrza? Na pewno nie tylko marką, czy też wyglądem. Co więc ma do zaoferowania Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro, a co oczyszczacz Welltec APH450D? Zapraszamy do lektury.

Maksymalna powierzchnia w oczyszczaczach powierza Xiaomi oraz Welltec

Często zdarza się, że zalecana powierzchnia pomieszczenia podawana przez producentów jest nieco zawyżona, albo niedokładnie określona. Najbardziej zalecaną jednak wartością, jest ta mierzona przy wysokości pomieszczenia 2,5m oraz przy 5 wymianach powietrza na godzinę. W tym porównaniu, pokażemy zarówno powierzchnię zalecaną przez producentów, oraz nasze przeliczenia. Wyniki mogą was zadziwić 🙂

Xiaomi Air Purifier Pro Welltec APH450D
max. powierzchnia podawana przez producenta60m285m2
zalecana powierzchnia pomieszczenia o wysokości 2,5m, 5 wymian42m2 60m2

Różnica jest ogromna. Oczyszczacz APH450D zalecany jest do powierzchni niemalże o 20 m2 większej, niż w przypadku Xiaomi Air Purifier Pro. Dlaczego tak się dzieje?

Xiaomi Air Purifier PRO, a Welltec APH450D. Który ma większy CADR?

Na przepływ powietrza składa się sporo czynników, m.in moc silnika(przepływ powietrza), ilość filtrów, oraz przede wszystkim przepływ czystego powietrza, jakim jest CADR. Dzięki takiemu porównaniu, łatwiej jest określić, który oczyszczacz spełni swoją rolę lepiej, a który może mieć kłopot z uzdatnieniem powietrza. Przyjrzyjmy się tabeli, w której porównaliśmy bardziej szczegółowe dane.

Xiaomi Air Purifier Pro Welltec APH450D
CADR 500 m³/h 422 m³/h  
ilość stopni filtracji36
przepływ powietrza 500 m³/h 750 m³/h 
zalecana powierzchnia 42m2 60m2

W tym porównaniu, bez wątpienia wygrywa oczyszczacz Welltec APH450D, który mimo mniejszemu przepływowi CADR, posiada aż 6 stopni filtracji, które przyczynią się znacznie do zwiększenia jego efektywności. Xiaomi Air Purifier Pro jednak nie pozostaje aż tak bardzo w tyle, ponieważ przepływ na poziomie 500 m³/h również nie należy do najmniejszych.

Funkcje w oczyszczaczu Welltec APH450D oraz Xioami Air Purifier Pro

Funkcje w obu oczyszczaczach są bardzo podobne. Oba posiadają wyświetlacz(o tym możesz przeczytać kawałek dalej), oba posiadają tryb auto, nocny oraz turbo, ba! oba posiadają również timer oraz aplikację. Który zatem wygrywa w tej kategorii?

Diabeł tkwi w szczegółach! Zacznijmy od poziomów prędkości powietrza

Xiaomi Air Purifier Pro posiada jedynie 3 poziomy prędkości powietrza, za to Welltec APH450D, ma na swoim koncie aż 6 poziomów, oraz dodatkowe 3 tryby pracy. Punkt dla Wellteck-a!

Wyświetlacz w oczyszczaczach Xiaomi o raz Welltec

Wyświetlacz w oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier Pro posiada technologię OLED, dzięki któremu wyświetlane informacje są o wiele czytelniejsze, a kolory bardziej wyraźne, za to Welltec APH450D posiada wyświetlacz z technologią LED, która jest trochę gorsza pod względem jakościowym. Punkt dla Xiaomi!

Jonizator

W tym porównaniu jedynie jeden oczyszczacz posiada jonizator – jest nim Welltec APH450D. Dodatkowo, warto podkreślić, że jonizator można bez problemu wyłączyć. 2-1 dla Welltecka!

Panel sterowania

Choć oba urządzenia można sterować za pomocą aplikacji, warto zwrócić uwagę na ich panele sterowania, które znajdują się na obudowie.

Oczyszczacz APH450D posiada całkiem pokaźny panel, z możliwością włączenia odpowiednich dna naszej potrzeby funkcji, oraz zmiany prędkości. Istnieje również opcja włączenia blokady rodzicielskiej, oraz timer-a.
Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier natomiast, posiada na obudowie jedynie niewielki przycisk, umożliwiający przełączenie pomiędzy trybami. Obok przycisku znajduje się czujnik światła

Wnioski – Pod względem funkcjonalności, na przewagę wychodzi oczyszczacz Welltec APH450D, jednak jeśli chodzi o estetykę oraz minimalizm – oczywiście wygrywa Xiaomi Air Purifier Pro.

Zawartość zestawów, ceny oraz koszty dalszej eksploatacji

Oprócz funkcji oraz możliwości sprzętów, przyjrzyjmy się również wszystkim kosztom zarówno samego sprzętu, jak i dodatkowego wyposażenia.

Zawartość zestawów

Welltec APH450D

  • oczyszczacz powietrza Welltec APH450D
  • kaseta filtrująca Welltec FAPH450D-M – 3 szt.
  • wydrukowana instrukcja obsługi w języku polskim
  • certyfikat gwarancyjny (3 lata przyjaznej, pro-Klienckiej gwarancji door-to-door)
Kosz całego zestawu to ok 2000zł
Jeśli planujesz zakup Welltec-ka Aph450D, koniecznie sprawdź obecne ceny oraz promocje na sklepie klikając ten link

Xiaomi Air Purifier Pro

  • Oczyszczacz powietrza Xiaomi Air Purifier Pro
  • Zestaw filtrów
  • kabel zasilający z polską wtyczką
  • wydrukowana instrukcja obsługi w języku polskim
Koszt całego zestawu to ok 900zł
Jeśli planujesz zakup Xiaomi Air Purifier Pro, koniecznie sprawdź obecne ceny oraz promocje na sklepie klikając ten link

Żywotność, Rodzaj, oraz Koszty filtrów

Xiaomi Air Purifier ProWelltec APH450D
żywotność3-6 miesięcy6-12 miesięcy
rodzaj filtrówwstępny siatkowy
EPA E11 (skuteczność 95%)
węglowy
wstępny siatkowy
HEPA H13 (skuteczność 99,95%)
węglowy
zimnokatalityczny
zeolitowy
typ filtrówcylinder 360 z potrójnym systemem filtracjikaseta filtracyjna
cenaok 150złok 100zł

Wnioski nasuwają się same – za filtry w oczyszczaczu Xiaomi Air Purifier Pro wydamy dwa razy więcej pieniędzy na filtry niż w przypadku oczyszczacza Welltec APH450D.

Podsumowanie

Mimo niewielkich różnic, kryjących się w dokładnych szczegółach oraz przemyśleniach, naszym zdaniem w tym porównaniu wygrywa Welltec APH450D. Pomimo znacznej różnicy cenowej, kupując go, mamy w komplecie filtry na 6 lat, oraz 3 lata gwarancji z opcją przedłużenia jej aż do 5-ciu lat.

Kupujesz sprzęt Welltec?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat aż 10%
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: WELLTECBLOG

Może Ci się też spodobać: