Porównania

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem. Który jest najlepszy?

Coraz więcej urządzeń, jakie pojawiają się na dzisiejszym rynku, stają się produktami wielofunkcyjnymi. Pozwala to nam na znaczne oszczędzenie miejsca oraz czasu przeznaczanego na wybór odpowiednich sprzętów. Ale czy aby na pewno tak jest? Czy istnieje idealne połączenie, oczyszczacza i nawilżacza?

Nawilżanie powietrza – po co właściwie to robić?

Można by się zastanawiać „A po co właściwie nawilżać powietrze?”. Odpowiedź wbrew pozorom, nie jest taka trudna. Problem suchego powietrza nasila się zwłaszcza w okresie grzewczym, kiedy w domach działają kaloryfery. Powietrze się wtedy wysusza, co może wpływać niekorzystnie na nasze zdrowie i powodować problemy z oddychaniem, a nasza skóra staje się nadmiernie przesuszona. Suche powietrze może również nadmiernie przesuszać naszą śluzówkę, która będzie przez to bardziej podatna na infekcje, a to z kolei może sprawić również wiele problemów dla alergików. Co to oznacza dla zwykłego śmiertelnika?

Suche powietrze – objawy

Typowymi objawami u osób znajdujących się w pomieszczeniu o nadmiernie wysuszonym powietrzu są:

  • sucha skóra
  • podrażnione oczy
  • nasilona alergia
  • suchy kaszel
  • krwawienie z nosa
  • popękane usta

Jak zmierzyć poziom wilgotności powietrza?

Urządzeniem, które będzie pomocne przy wyznaczeniu aktualnej wilgotności jest higrometr. Jest to niewielki przyrząd, podobny do termometru, który bada zawartość pary wodnej w powietrzu. Higrometry można kupić praktycznie w każdym sklepie z narzędziami i sprzętem AGD. Część nawilżaczy powietrza posiada wbudowany higrometr, a więc przy zakupie tego typu urządzenia warto zwrócić na to uwagę.

Wracając do oczyszczaczy…

Który oczyszczacz w takim razie powinniśmy wybrać? Poniżej zrobiliśmy krótkie podsumowanie sprzętów, które warto wziąć pod uwagę, planując zakup oczyszczacza powietrza z funkcją nawilżania powietrza.

Daikin MCK 55W + komplet filtrów

Daikin MCK55W jest oczyszczaczem z nawilżaczem do pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 41m2. Najważniejszymi funkcjami w tym urządzeniu jest jonizacja, usuwanie smogu, zapachów oraz wszelkich alergenów (w tym bakterii i wirusów). Posiada również higrometr. MCK55W możemy sterować zarówno za pośrednictwem panelu sterowania, jak i pilotem bezprzewodowym. Oczyszczacz posiada również bardzo przydatną funkcję blokady dziecięcej, która dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo.

Sprawdź ofertę na ten oczyszczacz tutaj: Oczyszczacz Dakin MCK55W z nawilżaniem

Welltec APH420H + zestaw filtrów na 6 lat

Welltec APH420H nada się do pomieszczeń od 30 do 80m2, a dzięki wydajnym filtrom HEPA H13 oczyszczacz potrafi oczyścić powietrze nawet w 99,95%. Urządzenie posiada 7-stopniowe oczyszczanie powietrza, oraz wiele przydatnych funkcji jakimi są między innymi tryb automatyczny, nocny, programator czasu pracy oraz czujniki przechyłu, higrometr oraz termometr. Sterować urządzeniem możemy zarówno poprzez panel sterowania, pilot bezprzewodowy oraz aplikację Wi-fi

Sprzęt dostępny jest do kupienia tutaj: Oczyszczacz powietrza Welltec APH420H z nawilżaniem

Daikin Ururu MCK75J + 7 filtrów

Daikin Ururu skutecznie usuwa zanieczyszczenia w pomieszczeniach o powierzchni nie większej niż 46m2. Oczyszczacz jest polecany do smogu oraz wykorzystuje się go do usuwania zapachów, alergenów i innych zanieczyszczeń. Urządzenie posiada w zestawie zestaw 7 filtrów, które powinny wystarczyć na ok 7 lat użytkowania (1 filtr na rok). Dodatkowo, Ururu posiada ciekawy zestaw funkcji jakimi są m.in tryb usuwania pyłków, tryb turbo, jonizator oraz wyłącznik bezpieczeństwa.

Sprawdź dostępność na sklepie: Oczyszczacz Daikin Ururu MCK75J

Sharp KC-A40EUB

Sharp KC-A40EUB najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu do 26m2. Urządzenie wykorzystuje jony Plasmacluster, co pozwala na ogromną skuteczność w oczyszczaniu powietrza. Urządzenie posiada funkcje inteligentnego monitorowania powietrza oraz nawilżania uwzględniając obecne warunki w pomieszczeniu. Sterowanie oczyszczaczem odbywa się poprzez panel sterowania.

Ofertę na ten sprzęt sprawdzisz tutaj: Oczyszczacz powietrza Sharp KC-A40EUB z nawilżaniem

Kupujesz sprzęt Welltec?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat aż 10%
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: WELLTECBLOG

Może Ci się też spodobać: