wybór
Artykuły Poradniki

Wybór Klimatyzacji. Czyli co każdy kupujący sprzęt wiedzieć powinien

Wybór klimatyzacji nie jest wcale prosty. Przeglądając oferty sprzętu chłodzącego nie jedna osoba łapie się za głowę, bo nie wie tak na prawdę czego potrzebuje. Jaką wybrać markę, moc chłodniczą, na jakie parametry patrzeć… Pytań jest tyle, że aż ciepło się robi.
Nasz ekspert Klimablog spieszy z pomocą w wyborze.

Małe, duże, wysokie… Jakie jest moje pomieszczenie?

Przy wyborze klimatyzacji trzeba wziąć pod lupę przede wszystkim pomieszczenie w którym będzie pracować, oto najważniejsze pytania jakie musimy sobie zadać:

  1. Jaki metraż ma Twoje pomieszczenie?
  2. Czy ma standardową wysokość, czy może należy do tych nieco wyższych?
  3. Jak mocno nagrzewa się Twój pokój ? Odczucia są bardzo różne, jeśli odpowiedź na te pytanie sprawia wątpliwości, odpowiedz sobie na te – Czy do pomieszczenie jest mocno nasłonecznione?

Temperatura a moc klimatyzacji. Czy to się jakoś łączy?

Zależy. Jeśli pomieszczenie które ma zostać schłodzone należy do „standardowych”, zakłada się że na każde 10m2 pomieszczenia przypada 1.8kW mocy chłodniczej. Standardowym pomieszczeniem uważa się takie, które nie nagrzewa się zbyt mocno(odpowiadamy na pytanie nr 3 postawione wyżej). Dodatkowo pomieszczenie te nie powinno być mocno nasłonecznione oraz mieścić się do 2.5 metrów wysokości.

No dobra, a co z innymi pomieszczeniami?

Specjalnie do tego rodzaju pytań przygotowaliśmy dla swoich Klientów kalkulator doboru, użycie jest banalnie proste. Narzędzie te pomaga wybrać odpowiednią moc urządzenia chłodzącego do wpisanych danych, a dla użytkownika to jedynie wpisanie i wybranie kilku wartości. Dzięki kalkulatorowi wybór klimatyzacji staje się jeszcze prostszy!

Podobna moc, inny producent. Co w wyborze klimatyzacji warto wiedzieć?

Wystarczy porównać funkcje oraz zastosowania. Często zdarza się tak, klimatyzatory o tej samej mocy mają trochę inne nazwijmy to – możliwości. Przykładowo marka Fral oraz Welltec wyróżnia się tym, że klimatyzacje możemy trzymać na zewnątrz pokoju. Dzięki czemu jak jeden z Klientów Klimasklepu – urządzenia prawie nie słychać bo jest tuż za oknem. Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy urządzenie posiada funkcje niezależnego osuszania, które też nie zawsze jest dostępna w każdym klimatyzatorze, już nie wspominając o sterowaniu przez WiFi.

elektryk naprawiający gniazdko, fachowiec jest bardzo skupiony na jednym elemencie

To dalej jest jakieś pokręcone…

Nie martw się, nie jesteś jedynym zagubionym/jedyną zagubioną, ponieważ zadanie w którym Cię postawiono nie należy do prostych. Pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać/zadzwonić, a Twoją sprawę rozpatrzymy indywidualnie, wyjaśnimy wszystkie niewyjaśnione problemy czy też wątpliwości

Zobacz również : „Roborock s55 porusza się sprawnie, momentami nieco nieśmiało” – Opinia Klienta

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: