wirusy, alergeny i bakterie
Artykuły Poradniki

Wirusy i alergeny. Jak się przed nimi bronić?

Wirusy, alergeny oraz bakterie potrafią być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Rośnie zachorowalność na alergię, a wirusy oraz bakterie przechodzą kolejne mutacje, które są coraz silniejsze. Jednym z głośniejszych odmian wirusów w 2020 roku stał się koronawirus, a sezon alergiczny powoli się zaczyna. Jak można się przed nimi bronić?

Może Ci się też spodobać: Welltec APH100D najwydajniejszym oczyszczaczem na rynku?

wszystko o walce z wirusami

Oczyszczacz powietrza receptą na całe zło

Dzięki najnowszej technologii, oraz niezliczonym badaniom na temat prozdrowotnym oddziaływaniu oczyszczaczy powietrza warto przemyśleć również i je. Oczyszczacze powietrza w większości przypadków wspomagają walkę z wirusami, alergenami oraz bakteriami w pomieszczeniach których się znajdujemy. Większość czasu spędzamy w domu albo w pracy, gdzie powietrze potrafi być niewietrzone lub też naładowane zanieczyszczeniami i alergenami z zewnątrz. Receptą na te niebezpieczeństwo, mogą być wysokiej klasy oczyszczacze powietrza, które odświeżą powietrze oraz doładują je np w ozon oraz wyregulują wilgotność.

walka z alergenami oraz wyrusami

Oczyszczacz na walkę z wirusem

Wirusy oraz bakterie są niewielkimi cząsteczkami mierzącymi od 5 do 275nm. Co to oznacza dla zwykłego śmiertelnika? Że jeśli chcemy się przed nimi uchronić, warto sprawdzić czy urządzenie czy też inne zabezpieczenie posiada odpowiedni stopień ochrony. Przykładowo, najsilniejsze maseczki ochronne posiadają stopień ochrony 0.1-0.7qm, więc mogą być one nieskuteczne z najdrobniejszym wirusami. Za to, najlepsze oczyszczacze posiadają stopień filtracji rzędu 2.5pm, które ochronią nas przed zanieczyszczeniami nie większymi niż 2.5pm. A więc jest to strzał w dziesiątkę w drodze do zabezpieczenia się przed wirusami i bakteriami!

Odpowiedni wybór na walkę z wirusem i alergenami

A więc, jeśli posiadamy wiedzę na temat stopnia ochrony przed wirusami i alergenami możemy sprawdzić dostępną na rynku ofertę. Najbardziej szczelne filtry w oczyszczaczach powietrzach, które mogą nas ochronić przed wirusami, są filtry HEPA. Im wyższa klasa filtra HEPA, tym wyższa skuteczność oraz możliwe wykorzystanie. Zalecamy jednak, aby oczyszczacz posiadał co najmniej filtr HEPA H13.

Aby sprawdzić dostępną ofertę kliknij w ten link oraz wybierz odpowiednie filtry

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: