ręczna kosiarka
Artykuły Poradniki

Czy tradycyjna kosiarka z silnikiem spalinowym rzeczywiście jest najlepsza?

Jak wybrać urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Która kosiarka będzie dla mnie najlepsza ?

zdjęcie pustego ogrodu ze świeżo skoszoną trawą. Ogród pełny jest rozmaitych kwiatów oraz krzewów. W oddali widać dom.

Przede wszystkim należy się zastanowić nad źródłem zasilania naszej kosiarki. Na ten moment rynek oferuje nam szeroką gamę urządzeń. Tradycyjne, bezawaryjne i mocne silniki benzynowe, tanie i lekkie kosiarki elektryczne oraz ciche i poręczne urządzenia akumulatorowe. Warto spojrzeć na zalety i wady każdego z tych typów kosiarek, bo fakty mogą zaskoczyć!

Kosiarka spalinowa – czy zawsze jest najlepszym wyborem?

Spalinowa kosiarka do trawy jest niezbędna wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka jakość i ergonomia koszenia. Kosiarka spalinowa nie jest kłopotliwa w obsłudze. Dzięki elektrycznemu rozrusznikowi w wielu modelach przygotowanie jej do pracy nie wymaga wysiłku. Ekonomiczny silnik to gwarancja mniejszego zużycia paliwa, płynnej pracy w każdych warunkach oraz dłuższej żywotności pomimo intensywnej eksploatacji.

Zdjęcie przedstawia kosiarkę spalinową nac. Kosiarka jest koloru czerwonego, wyposażona jest w wytrzymały silnik.

Tyle w teorii. Wyobraźmy sobie mały przydomowy garaż (albo spójrzmy na swój 🙂 ), a w nim samochód, narzędzia, worki z ubraniami i szafę, której nie ma czasu wywieźć od zeszłego remontu pół roku temu. Za płotem sąsiadka finalnie po godzinie czasu uspała swoje dziecko.  A teraz swoją wyobraźnię skupmy na kawałku ogródka, na którym trzeba od czasu do czasu skosić trawę. wspaniałą, mocną i wielką kosiarkę spalinową trzeba gdzieś schować… A co gorsza raz w tygodniu ją wyjąć, odpalić  i skosić trawę… Dość powszechna sytuacja, prawda? Czy istnieje rozwiązanie?

Kosiarka elektryczna – przydomowa wygoda!

Kosiarki elektryczne ze względu na swoją kompaktową budowę i stosunkowo niewielką masę są świetnym wyborem do utrzymania porządku na małych przydomowych ogródkach i niewielkich działkach rekreacyjnych, ponieważ manewrowanie nimi i ich przechowywanie nie stanowi najmniejszego problemu, a cicha praca nie zakłóca wypoczynku.

Jesteśmy nieco oddaleni od głównego tematu zdjęcia, dopiero na drugim planie widoczna jest kosiarka elektryczna gardena, wraz z mężczyzną który własnie składa sprzęt w całość

Niestety modele elektryczne nie mogą poszczycić się szeroką gamą oferowanych mocy. I to ich największa wada. Dla niektórych dodatkowym uniedogodnieniem może być ciągnący się za urządzeniem przewód elektryczny, na który trzeba uważać – ale to już kwestia indywidualna.

Kosiarki elektryczne to zdecydowanie wybór dla osób, które chcą dbać o swój ogródek niewielkim nakładem sił i kosztów, gdyż te kosiarki są relatywnie tanimi urządzeniami w zakupie i eksploatacji. A co w momencie, kiedy na działce nie mamy dostępu do prądu, a kosiarka spalinowa jest zbyt trudna w transporcie bądź przechowywaniu?

Zobacz również : Wybór Klimatyzacji. Czyli co każdy kupujący sprzęt wiedzieć powinien

Kosiarka akumulatorowa – wszędzie, gdzie jej potrzebujesz!

Kosiarki akumulatorowe umożliwiają koszenie bez przewodu elektrycznego, a także wytwarzania zbędnego hałasu oraz spalin. W praktyce oznacza to komfortową pracę w miejscach oddalonych od źródła prądu, gdzie szczególnie ważne jest zachowanie ciszy. Kosiarka akumulatorowa jest niezwykle łatwa w przechowywaniu. Dzięki kompaktowej budowie zajmuje niewielką przestrzeń i bez problemu można ją transportować, a akumulatory można stosować w innych urządzeniach tego samego producenta.

Jednak i urządzenia akumulatorowe nie są bez wad. Tutaj paradoksalnie największa zaleta tych urządzeń jest ich największą wadą – oczywiście mowa o akumulatorze. Kosiarki akumulatorowe nie są przystosowane do długotrwałej pracy. Ich pojemność  jest dość ograniczona, w związku z czym nie możemy liczyć na skoszenie dużej powierzchni, chyba że zaopatrzymy się w zapas naładowanych akumulatorów, które niestety nie są tanie.

Wachlarz możliwości niepozbawionych wad urządzeń

Jak widać producenci kosiarek oferują nam wiele rozwiązań dostosowanych do różnych potrzeb, jednak żadna z propozycji nie jest idealna. Czasem kosztem ergonomii musimy wybrać urządzenie, które będzie prostsze w transporcie – i na odwrót. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb.

Ale wracając do meritum: jaka kosiarka jest najlepsza? Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie. Sami musimy wybrać urządzenie, które najlepiej będzie się sprawdzało w naszych warunkach. Zawsze mogą Państwo liczyć na fachową pomoc i doradztwo pracowników klimasklep.pl oraz na to, że potrzebne Państwu urządzenie znajdzie się w naszej ofercie!

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: