Zdjęcie przedstawia kierownicę z licznikiem oraz sporym pokrętłem oraz włącznikiem. Kierownica jest wyposażeniem jednej z kosiarki Stigi
Artykuły Poradniki

Kosiarki Stiga – Twój poradnik jak wybrać tę odpowiednią dla siebie

Czym wyróżnia się Stiga?

Stiga to firma założona w 1934 roku w Szwecji. Ponad 80 lat doświadczenia pozwoliło na wprowadzenie wielu innowacyjnych technologii i zrewolucjonizowanie rynku ogrodniczego, a wysoka jakość produktów i ich wydajność pozwoliły skandynawskiej marce na stałe ulokować się w czołówce producentów sprzętów ogrodniczych.

Zdjęcie przedstawiające człowieka prowadzącego kosiarkę, widok jest z góry, tak że widoczna jest cała postać, urządzenie oraz kosiarkę. Po lewe stronie widnieje logo Stiga obrócone o 90o

Zalety kosiarek Stiga

Stiga posiada w swojej ofercie bardzo szeroki wybór kosiarek do trawy. Każdy użytkownik znajdzie urządzenie dopasowane do potrzeb jego, jak i jego trawnika oraz swoich możliwości finansowych. Wszystkie kosiarki Stiga wyróżniają się na tle urządzeń innych producentów swoją jakością, trwałością i przystępną ceną, a to najważniejsze czynniki wpływające na wybór konkretnego produktu. Kolejnymi z nich jest kultura pracy, estetyka wykonania, wygoda i wielofunkcyjność, a tego produktom skandynawskiej marki również nie można odmówić.
Charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrze przemyślaną konstrukcją, która umożliwia łatwe manewrowanie, przez co możemy mieć pewność, że nasz trawnik będzie idealnie przystrzyżony niewielkim nakładem pracy. Kosiarki wyposażone są w mocne, trwałe i popularne silniki marek takich jak Honda oraz Briggs&Stratton, a także silniki marki Stiga.

Zobacz również: Czy tradycyjna kosiarka z silnikiem spalinowym rzeczywiście jest najlepsza?

Szwedzki producenta posiada w swojej ofercie trwałe kosiarki spalinowe, proste w obsłudze urządzenia elektryczne, jak i również kompaktowe i lekkie kosiarki skumulatorowe. Bez względu na to, jakie źródło zasilania wybierzemy, możemy być pewni, że zadbamy o swój trawnik. Kosiarki zostały podzielone na 4 serie produktów – Combi, Collector, Twinclip i Multiclip.

Kosiarka Stiga z serii Combi – dla każdego coś dobrego.

Kosiarki Stiga z serii Combi to najbardziej elastyczne i wszechstronne urządzenia. Dostępne są one w dwóch wersjach ‘4w1’ i ‘3w1’. Kosiarki z serii Combi ‘4w1’ to rozwiązania przeznaczone zarówno do średnich jak i dużych ogrodów. Główną zaletą tych urządzeń jest możliwość wybrania trybu pracy spośród zbierania trawy do kosza, wyrzutu tylnego, wyrzutu bocznego oraz mulczowania. Użytkownik ma pełną kontrolę nad koszeniem, dostosowując jego parametry do własnych upodobań. Najnowsze technologie zapewniają wysoki komfort pracy połączony z niezwykle prostą eksploatacją.

Zdjęcie przedstawia jeden z najmocniejszych modeli z kosiarek Stiga. Urządzenie zostało złożone, aby pokazać niezawodność i łatwość przechowywania sprzętu
Kosiarki z serii Combi ‘3w1’ z napędem stanowią idealny wybór dla osób, które oprócz zwykłego koszenia, pragną od czasu do czasu nawieźć swój trawnik świeżymi ścinkami, dostarczając tym samym cennych składników odżywczych. Maszyny umożliwiają pracę w trzech różnorodnych trybach – wyrzutu tylnego trawy, zbierania do kosza i mulczowania.

Kolejna kosiarka Stiga, tym razem już nie jest złożona. Zdjęcie poglądowe jednego z modeli 3w1
Urządzenia wykorzystują najnowocześniejsze technologie, które umożliwiają osiągnięcie satysfakcjonujących efektów w niezwykle krótkim czasie. Wielofunkcyjna kosiarka spalinowa z napędem zapewni możliwość kompleksowej pielęgnacji trawnika, bez względu na jego powierzchnię oraz indywidualne potrzeby użytkownika.

Seria Collector – kosiarka Stigi o wyjątkowej prostocie i trwałości.

Kosiarki z serii Collector ‘2w1’ to klasyczne maszyny, oferujące niezwykle efektywną pracę przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wygody użytkowania. Opcja ta przeznaczona jest dla posiadaczy ogrodów o małej i średniej powierzchni. Koszenie trawy odbywa się w dwóch trybach – zbierania do pojemnego kosza bądź też wyrzutu tylnego. Solidne parametry sprawiają, iż eksploatacja tych kosiarek jest niezwykle łatwa i przyjemna, a cena tych urządzeń w porównaniu do innych urządzeń podobnej klasy jest stosunkowo niska.

Kosiarka Stiga z serii Collector. Gołym okiem widać iż model ten jest dużo uboższy od poprzedników, jednak w dalszym ciągu nie odstaje wiele od innych modeli
Seria kosiarek Stiga Twinclip – nowa generacja koszenia

Kosiarki spalinowe Twinclip to najnowsza rodzina kosiarek, która dołączyła do asortymentu Stiga. W trosce o potrzeby najbardziej wymagających klientów, stworzone zostały od podstaw specjalistyczne noże oraz zastosowane 4 opatentowane systemy pielęgnacji trawnika.

Zdjęcie prezentujące kosiarkę Stiga Twinclip. Kosiarka wyróżnia się większą ilością czerni niż poprzednie żółte modele, co nie zmienia faktu że prezentuje się równie bajecznie

Kosiarki z serii Twinclip mogą pracować w trzech trybach – wyrzutu tylnego trawy, zbierania do kosza i mulczowania. Dodatkowo wyposażone one zostały w nowej generacji noże pozwalające na jeszcze dokładniejsze przycinanie trawnika

Seria kosiarek Stiga Multiclip – nawożenie bez dodatkowego nakładu pracy

Kosiarki z serii Multiclip wykorzystują najnowsze technologie firmy Stiga, pozwalające na jednoczesne koszenie oraz nawożenie trawnika, bez konieczności późniejszego grabienia pozostałości. W efekcie użytkownik otrzymuje gęsty, pięknie wyglądający trawnik przy minimalnym nakładzie pracy.

Mocne zbliżenie na samą część koszącą urządzenia. Kosiarka Stiga Multiclip ustawione jest bokiem do obserwującego, a zdjęcie jest wykadrowane dość nisko.

Całość polega na odpowiednim zmieleniu trawy, by ta dostała się do gleby, wzbogacając ją o cenne składniki odżywcze. Niektóre modele z serii Multiclip posiadają zaawansowaną technologię tłumienia wibracji, dzięki czemu użytkownik nie odczuwa zmęczenia nawet po dłuższym czasie pracy z maszyną.

Gdzie szukać najodpowiedniejszej kosiarki? – przewodnik po kosiarkach Stiga

Kosiarki elektryczne:

 • Collector (zbieranie do kosza, tylny wyrzut)
 • Combi ‘3w1’ (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, mulczowanie)

Kosiarki akumlatorowe:

 • Combi ‘3w1’ (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, mulczowanie)
 • Combi ‘4w1’ (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, boczny wyrzut, mulczowanie)

Nawożenie trawnika:

 • Combi ‘3w1’ (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, mulczowanie)
 • Combi ‘4w1’ (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, boczny wyrzut, mulczowanie)
 • Twinclip (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, mulczowanie)
 • Multiclip (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, boczny wyrzut, mulczowanie)

Duży trawnik:

 • Combi ‘4w1’ (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, boczny wyrzut, mulczowanie)
 • Multiclip (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, boczny wyrzut, mulczowanie)

Mały trawnik:

 • Collector (zbieranie do kosza, tylny wyrzut)
 • Combi ‘3w1’ (zbieranie do kosza, tylny wyrzut, mulczowanie)

Cały asortyment jest dostępny na Klimasklepie!

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: