przykład zmniejszania temperatury poprzez klimatyzator przenośny
Poradniki

Jaki kupić klimatyzator w 2020 roku?

Jeśli planujesz zakup nowego klimatyzatora na sezon letni w 2020 roku, warto powoli rozejrzeć się nad dostępną ofertą na rynku, a przede wszystkim rozstrzygnąć jakiej mocy chłodniczej będzie potrzeba do bezproblemowego zmniejszenia temperatury.

ergo pro blaupunkt

A może klimatyzator przenośny?

Zwykle, gdy nasz klient nie jest zdecydowany jaki konkretnie klimatyzator chciałby kupić, doradzamy mu zakup klimatyzatora przenośnego. Dlaczego? Nasza decyzja głównie opiera się na tym, że wbrew pozorom klimatyzatory przenośne posiadają wiele zalet, a oto kilka z nich:

  • dogodny wybór chłodzonego pomieszczenia
  • łatwość w przemieszczaniu (większość klimatyzatorów przenośnych posiada kółka i uchwyty)
  • nie wymaga montażu
  • różnorodność w trybach pracy (w zależności od modeli: chłodzenie, ogrzewanie, osuszanie)
  • timer
  • duży przepływ powietrza
  • możliwość pracy na zewnątrz (niektóre modele)
  • niezależne osuszanie (większość modeli)
  • łatwość obsługi

Jak widać, klimatyzatory przenośne nie są złe, a wręcz posiadają dosyć przydatne opcje. Minusem może być dość głośna praca, ale dzięki mobilności można pozbyć się tego problemu umieszczając klimatyzator np w drugim pokoju, lub też na zewnątrz.

blaupunkt ariffana 0015 wraz z rurą do odprowadzania powietrza

Jakie marki brać pod uwagę kupując klimatyzator?

Wiele osób pyta nas, jakie polecamy marki oraz modele klimatyzatorów. Pod względem funkcjonalności oraz ceny wyłoniliśmy dwie wiodące marki, które szczycą się największym zaufaniem wobec naszych klientów, są nimi: Blaupunkt oraz Welltec. Niestety nie mamy jeszcze informacji na temat oferty na rok 2020 u tych producentów, ale spodziewamy się jej w ciągu kilku tygodni, więc w tym poradniku porównamy ze sobą zeszłoroczne, topowe modele.

Blaupunkt Ariffana 0015 – klimatyzator przenośny o mocy chłodniczej 4,4kW

Według naszego kalkulatora doboru, Blaupunkt Ariffana 0015 sprawdzi się w pomieszczeniach standardowych do 31m2. Jest to jeden z mocniejszych klimatyzatorów przenośnych, które posiadają tak wielką moc chłodniczą. To nie koniec zalet – klimatyzator przenośny Blaupunkt Arrifana 0015 posiada oprócz funkcji chłodzenia również wentylację oraz niezależne osuszanie. Warto również podkreślić, że klimatyzator ten samoczynnie usuwa nagromadzoną wodę wraz z gorącym powietrzem, a dzięki temu nie trzeba martwić się o ewentualne problemy z tym związane.

przód urządzenia blaupunk ariffana 15
Cenę oraz dostępność tego klimatyzatora można sprawdzić w autoryzowanym sklepie Klimasklep, klikając w link: Klimatyzator przenośny Blaupunk Ariffana 0015

Klimatyzatory przenośne Welltec – seria ACS

Update: Artykuł na temat najnowszych klimatyzatorów Welltec możesz znaleźć tutaj: Już jest Klimatyzacja Welltec we własnej osobie. Nowe modele na rok 2020.

Klimatyzatory ACS marki Welltec, wyróżnia wysoka moc chłodnicza, możliwość zmiany trybu pracy oraz duża liczba akcesoriów dodanych w zestawie. Zacznijmy do akcesoriów – to właśnie nimi Welltec tak się chwali, a okazuje się, że faktycznie ma do tego powód. Wraz z klimatyzatorem dostajemy rurę do odprowadzania ciepłego powietrza, listwę okienną, uszczelkę okienną, płaską końcówkę rury, wężyk do odprowadzania spalin, instrukcję obsługi, gwarancję oraz pilot do zdalnego sterowania. Dzięki tak dobranym elementom zestawu użytkownik nie musi martwić się o odprowadzane powietrze, które zaleca się wykonywać używając uszczelki okiennej oraz rury co uniemożliwia dla ciepłego powietrza powrót do chłodzonego pomieszczenia. Klimatyzatory z serii ACS charakteryzują się wysoką jakością oraz ogromną mocą chłodniczą, wynoszącą w najwyższym modelu aż 4kW.

Cenę, dostępność oraz pozostałe parametry urządzeń można sprawdzić klikając w ten link: Klimatyzatory przenośne Welltec ACS
klimatyzator przenośny Welltec acs wraz z akcesoriami

Wybór akcesoriów do klimatyzatorów przenośnych.

Wybór klimatyzatora przenośnego nie kończy się w większości przypadków na zakupie samego urządzenia. Warto zaplanować drogę wyrzutu czy też poboru chłodzonego powietrza, aby nie spotkał nas smutny zawód poprzez przykładowo zbyt krótką uszczelkę okienną lub też rurę. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę to możliwość poszerzenia urządzenia o tzw. filtr powietrza, który neutralizuje zapach klimatyzowanego powietrza. Oprócz tych podstawowych kwestii związanych z akcesoriami wyróżniamy również różnego rodzaju środki czystości.

Kupujesz sprzęt Welltec?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat aż 10%
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: WELLTECBLOG

Może Ci się też spodobać: