panel sterowania podczas pracy welltec aph420h
Opinie

Zadziwiające jest, ile jest kurzu i drobin w mieszkaniu – opinia o Welltec APH420

Mój pierwszy oczyszczacz, kupiłem ze względu na duże problemy z powietrzem na Śląsku, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Dodatkowo zależało mi na nawilżaczu, przez wentylację sterowaną higroskopijne, powietrze często było przesuszone w sezonie grzewczym. Oczyszczacz był solidnie zapakowany w dwa kartony, otrzymałem również dodatkowe filtry. Instrukcja prosta, minimum akcesoriów. Wygląda ładnie, stylistyka jest „ciekawa” ale nie przesadzona, rogi są zaokrąglone, plastiki błyszczące, sprawiają wrażenie dobrej jakości. Spasowanie osłony filtrów jest OK, dół trzyma się na magnesach, góra jest zaczepiona do obudowy. Filtry mają uszczelki piankowe dookoła, są bardzo dobrze dopasowane do obudowy. Wygodne przy wymianie są wszyte tasiemki.

Ofertę oczyszczacza możesz znaleźć tutaj: Oczyszczacz powietrza Welltec APH420H z zestawem filtrów na 6 lat

Welltec APH420 – oczyszczacz z funkcją nawilżacza

Także zbiornik z wodą jest dobrze dopasowany, ma wygodny zamek i pojemność około 1,5l. W praktyce wystarcza na 1-2 dni (oczyszczacz pracuje przez około 8-12h / dzień w trybie automatycznym), więc regularnie trzeba go napełniać, korek i wlew jest szeroki, więc jest wygodnie. Zgodnie z instrukcją używam bieżącej wody. Nawilżanie działa cały czas, chyba, że skończy się woda. Dotykowy panel sterujący z wyświetlaczem jest bardzo wygodny, czytelny, działa szybko, nic się nie zawiesza. Wszystko wyraźnie widać nawet w większej odległości. Kolorowe podświetlenie pokazujące jakość powietrza jest spoko. Trochę taki bajer, ale na pewno mnie nie przeszkadza.

panel sterowania podczas pracy welltec aph420h

Szybkie czyszczenie powietrza z oczyszczaczem Welltec APH 420

Bardzo szybko oczyszcza powietrze, dosłownie kilka minut jest potrzebnych, aby wskaźnik znów zaświecił na zielono, wietrzenie mieszkania przy większym zanieczyszczeniu na zewnątrz, papierosy (dla sprawdzenia), smażenie, trzepanie pościeli, kanapy od razu aktywuje oczyszczacz. Zadziwiające jest, ile jest kurzu i drobin właśnie w różnych poduszkach, kocach, pościeli itp.

Ofertę oczyszczacza możesz znaleźć tutaj: Oczyszczacz powietrza Welltec APH420H z zestawem filtrów na 6 lat

Cichy oczyszczacz powietrza APH420

W trybie automatycznym prędkość zmienia się w zależności od poziomu zanieczyszczenia – na najmocniejszym trybie słychać głośny szum, ale nie jest uciążliwy, nie słychać wentylatora czy silnika tylko szum powietrza, na najwolniejszym jest prawie niesłyszalny. Przepływ powietrza jest bardzo duży, przy najwyższej prędkości to już wiatr. I to chodzi. Subiektywnie jakość powietrza jest lepsza, widzę to też po sobie i dzieciach, które w sezonie zimowym zawsze pokasływały, teraz jest lepiej, na pewno też nawilżacz dobrze wpływa na klimat w mieszkaniu. Co dwa tygodnie warto odkurzyć wierzchnią warstwę filtra – gromadzi się tam sporo kurzu na filtrze wstępnym, który co prawda wygląda bardzo delikatnie, ale zdaje egzamin.

Zalety oczyszczacza Welltec APH420

  • Przede wszystkim wydajność, jest duży, ale ma moc, czuć przeciąg czystego powietrza w mieszkaniu na maksymalnej prędkości.
  • Bardzo szybko reaguje na zmianę jakości powietrza. Wystarczy chwila i wchodzi na wyższe obroty.
  • Bardzo cichy na najniższych obrotach wentylatora, ale nadal czuć wyraźny przepływ powietrza.
  • Wygodny i bardzo prosty w użyciu tryb nocny (wygaszony pulpit i wskaźnik jakości powietrza).
  • Przydają się wskaźniki: temperatura, wilgotność (widać jak ładnie rośnie po kilku godzinach nawilżania do optymalnej wartości), jakość powietrza PM2,5
  • Solidne i przemyślane wykonanie.

Ofertę oczyszczacza możesz znaleźć tutaj: Oczyszczacz powietrza Welltec APH420H z zestawem filtrów na 6 lat

Kupujesz sprzęt Welltec?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat aż 10%
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: WELLTECBLOG

Może Ci się też spodobać: