oczyszczacz w ciemnym pomieszceniu
Opinie

Xiaomi Air Purifier Pro – opinia zadowolonego klienta

Xiaomi Air Purifier Pro to świetny oczyszczacz. Kupiłem go już jako drugi – wcześniej używałem wersji mniejszej, modelu 2S, który ostatecznie trafił do sypialni. Wersja Pro to bardzo wydajne urządzenie, szybko oczyszcza i utrzymuje poziom.

Według mnie jeden oczyszczacz powinien być używany dla danego pomieszczenia. Czyli – jeśli chcesz oczyścić dwa pokoje – kup dwa urządzenia dostosowane wydajnością do wielkości wybranych pomieszczeń. Wiadomo, że przez ściany żadne z urządzeń nie oczyści powietrza, nawet jeśli kosztuje 5000 zł.

xiaomi air purifier pro w salonie

Wersja Pro oczyszczacza Xiaomi jest znacznie bardziej wydajna od modelu 2S – szybciej osiąga poziom cząsteczek np. PM 2,5 poniżej 10-15 punktów. Różnice w szybkosci działania są znaczne. Dochodzi do tego zaawansowana technologia: laserowe czujniki, wyświetlacz wilgotności, temperatury i poziomu zanieczyszczeń, a nawet możliwość łączenia się przez WiFi..

Filtry, czyli jak to jest naprawdę

Nieprawdą jest, że filtr w trzeba wymieniać co pół roku. Wersję S2 używam od lutego 2018 r. a wskaźnik filtra na dzień pisania opinii, czyli po prawie roku, jest na poziomie aż 67%. Co prawda w lato mało używałem, bo powietrze było dobre lub bardzo dobre, ale to nie zmienia faktu.

xiaomi air purifier pro w sypialni

U konkurencji natomiast filtry najczęściej są prostokątne, więc gdyby pociąć w 2 miejscach filtr Xiaomi i rozłożyć go na płasko, byłby większy od tamtych. Jakim więc niby sposobem niektórzy produceni podają, że ich filtr ma wystarczyć na 10 lat, a ten na pół roku? Praw fizyki nie można oszukać, one funkcjonują wszędzie tak samo.

Oczyszczanie powietrza w Xiaomi Air Purifier Pro

Urządzenie nie jest głośne na niskich obrotach, a na wysokich, łychać tylko szum powietrza, bo samo urządzenie chodzi bezszelestnie (wiatr przechodzi przez otwory i to powoduje hałas). Wersja Pro oczywiście szybko oczyszcza, wiec hałas nie utrzymuje się zbyt długo.

xiaomi air purifier pro w pomieszczeniu

Osobiście praktycznie nie używam trybu Noc, ponieważ Automat jest najbardziej optymalny, nawet w nocy. Na początku tuż po uruchomieniu chodzi oczywiście głośniej, więc wystarczy pół godziny przed snem włączyć urządzenie. Po niedługim czasie prędkość spada i tak przez całą noc, oczyszczacz nie obudził mnie jeszcze ani razu. W dużym pokoju stoi werjsa Pro i też równiez 95% czasu ustawiony jest Automat.

Xiaomi Air Purifier Pro polecam ludziom chorym na zatoki, o wiele lepiej się funkcjonuje. Lepiej śpi, wypoczywa. Do tego oczyszczacz jest energooszczędny.

Ale co z wadami Xiaomi Air Purifier Pro?

Otóż wad, nie ma, naprawdę. Lekki szum to nic w zamian za to, co oczyszczacz potrafi nam dać. Mamy do czynienia z zaawansowaną technologią na dobrym poziomie. To nie pierwsze moje urządzenia tej firmy i kolejny raz mogę tylko polecić. Oczyszczacz Xiaomi Air Purifier Pro nie ma konkurencji uwzględniając cenę (w tym potrzebę wymiany filtrów).

xiaomi air purifier pro w sali konferencyjnej

Co z moją opinią po jakimś czasie?

Obecnie mam go już dłużej, podtrzymuję wszystko co wyżej napisałem. Co do sklepu Klimasklep , polecam. Oczyszczacz dostałem w ciągu jednego dnia! Sprawny, nowy, działa. Dla mnie liczy się profesjonalizm i konkret, bez zbędnych rzeczy. Tu tak jest. Stąd taka opinia. Polecam w 100%.

Oczyszczacz chciałem kupić bezpośrednio w Chinach, ale jak widać w Polsce są promocje, mam wtyczkę EU, polską gwarancję, a urządzenie w domu następnego dnia od złożonego zamówienia.

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: