Nagrzewnica master eko3 - zastosowanie
Opinie

Opinia o nagrzewnicy Master EKO 3

Nagrzewnica wykonana solidnie. Użytkuję ją od 6 dni. Ma możliwość sterowania za pomocą zewnętrznego sterownika na kablu, do którego osobnym kablem podpięty jest czujnik temperatury. Kabla nie mierzyłem, ale na oko z 3 – 5 metrów. Wg mnie ich długość jest wystarczająca. Całość jest funkcjonalna.

Zastosowanie Master EKO 3

Nagrzewnica ma za zadanie zwalczać insekty poprzez wygrzanie pomieszczenia do wysokiej temperatury., w ten sposób likwidując bardzo trudne do zwalczenia insekty, w moim przypadku pluskwy. Optymalna temperatura w tym celu to około 50 – 60 stopni Celsjusza w pomieszczeniu.

Ofertę na nagrzewnicę Master EKO3 możesz sprawdzić tutaj:
Master EKO3

Wygrzewałem z początkiem grudnia pomieszczenie o wymiarach około 3 m × 5 m i wysokości 2,5 m Za oknem była w tym czasie aura jesienno-zimowa. Za dnia temp. na zewnątrz około 5 st. C w dzień do – 2 st. C w nocy.

Temp. w pomieszczeniu rosła bardzo wolno od 23 st. C do max. 45, 8 st. C po 6 dniach non stop wygrzewania nagrzewnicą pomieszczenia. Wilgotność w pomieszczeniu obniżyła się z 55 % do najniżej przeze mnie odczytanej wartości 12 % na wysokości ok. 2 m i 17 % przy podłodze pod dywanem. Temp. pod poduszką na łóżku to max. 44 st. C zmierzona była bardzo dokładnym czujnikiem (na kablu) dostarczonym wraz z Master Eko 3.

Nie osiągnąłem wewnątrz pomieszczenia zakładanej przeze mnie docelowej temp. 50 – 60 st. C. Zakładam, że to przez to, że na zewnątrz budynku były lekko dodatnie w dzień temp. i ujemne w nocy. Prawdopodobnie zima to nienajlepszy okres, aby uzyskać zakładane max. wartości temp.

Likwidacja insektów z nagrzewnicą Master EKO 3

Przypuszczam, że mimo osiągniecia tylko 44 st. C, to i tak dzięki temu, że wygrzewałem aż przez 6 dni i dzięki osiągniecia dużego spadku wilgotności w pomieszczeniu, pluskwy i ich jaja i tak wymrą. Mam taką nadzieje. W razie czego powtórzę zabieg latem, gdy temp na zewnątrz dochodzą do 30 st. C. Wtedy na logikę powinno być łatwiej uzyskać 50 – 60 st. C wewnątrz pomieszczenia. Na koniec o kosztach tego 6 dniowego wygrzewania (6 dób). Na liczniku zużytej energii elektrycznej nabiłem przez ten czas 313 kWh, co przy cenie taryfy Tauron 0,617 za 1 kWh dało wynik około 200 złotych.

Myślałem ze nagrzewnica podwyższy temp. do zakładanych 50 – 60 st. C w ciągu max. 1 doby. Niestety jej moc nie wystarczyła, by osiągnąć optymalną temp w optymalnym czasie. Z tego względu nie wiem czy model tej nagrzewnicy nadaje się do zastosowań komercyjnych dla kogoś kto chciałby świadczyć usługi dezynsekcji metodą termiczną No chyba że jako sprzęt do wypożyczenia na tydzień. Zaleta sprzętu jest to, że chodzi na zwykłym gniazdku 230 V i w bloku nie wybiło ani razu korków : )

Opinia o nagrzewnicy Master EKO 3

Temp. i wilgotność mierzyłem dodatkowo higrometrem z 3 zdalnymi czujnikami, które łączyły się z wyświetlaczem drogą radiową (higrometr kupiłem na jednym ze sklepów internetowych za około 200 zł). Mam nadzieje ze przedstawiona przeze mnie opinia będzie pożyteczna dla potencjalnych kupujących: ) jeśli uzyskam efekt w postaci wyeliminowania raz na zawsze pluskiew to mimo dużych kosztów zakupu nagrzewnicy (dla mnie, bo mam mały budżet) i użytkowania to powiem wtedy, że było warto. Na razie jest na to za wcześnie by to ocenić.

Na plus oceniam możliwość zakupu w master.sklep.pl przeze mnie nagrzewnicy Master Eko 3 w promocji i bezpłatną dostawę do domu.

Ofertę na nagrzewnicę Master EKO3 możesz sprawdzić tutaj:
Master EKO3

Kupujesz sprzęt MASTER?

Specjalnie Dla Ciebie
przygotowliśmy rabat
na zakupy do Klimasklep.pl
Złap rabat wpisując kod: 558T903FJ0

Może Ci się też spodobać: