potężne osuszacze fral w zestawieniu zbiorczym. na zdjęciu widoczne są osuszacze przemysłowe
Opinie

Osuszacz Fral Dry Digit 20LCD – opinia zadowolonego klienta

Osuszacz Fral Dry Digit 20LCD został zakupiony z uwagi na problem z wysokim poziomem wilgotność względnej w mieszkaniu (około 60-70%). Były więc zaparowane szyby po mroźnej nocy, a nawet problemy z pojawiającą się pleśnią w słabo wentylowanych „zakamarkach” pomieszczenia. Stosowałem do tej pory osuszacze w postaci tzw. „tabletek”, z mizernym skutkiem.

Jak sprawdził się osuszacz Fral Dry Digit 20 LCD?

zdjęcie przedstawia urządzenie z boku. Osuszacz fral dry digit wydaje się małym urządzeniem o niewielkiej masie oraz dostojnym designie

Pierwsze wrażenia po zakupie Fral Dry Digit 20LCD jak najbardziej pozytywne. Osuszacz pracuje bardzo sprawnie. Po włączeniu na 3 godziny i wybraniu niższej prędkości obrotowej wentylatora, w pokoju o powierzchni 25m^2 wilgotność względna spadła z 60% do 45%. Żadnej skroplonej pary wodnej na szybach! Doskonale sprawdza się przy suszeniu prania (choć nie ma do tego dedykowanej funkcji). Jest w stanie osuszyć pełny wsad z pralki w czasie 5-6 godzin, przy ustawieniu wyższej prędkość obrotowej. Oczywiście, pomieszczenie w którym suszymy „pranie” powinno być zamknięte.

Czy osuszacz Fral Digit 20LCD jest głośny?

Poziom hałasu przy niższej prędkości obrotowej wentylatora jest niezbyt uciążliwy i można spokojnie przebywać w pomieszczeniu z pracującym osuszaczem. Włączony „na noc”, w innym pomieszczeniu również nie zakłóci ciszy nocnej i snu domowników. Praca przy wyższej prędkości obrotowej wymaga już niestety zamknięcia pomieszczenia w którym pracuje osuszacz Fral – poziom hałasu jest na dłuższą metę uciążliwy.

Jakie plusy zostały zauważone w urządzeniu?

Na zdjęciu widoczny jest osuszacz postawiony tydzień ze zdjętą kratką filtrującą

Pojemnik na wodę jest duży i łatwo dostępny. Spokojnie wystarcza na osuszenie jednego prania lub 2-3 dni pracy w nocy. Trzeba tylko uważać przy wyjmowaniu pojemnika, gdyż odrobina wody często pozostaje na skraplaczu i potrafi spłynąć do komory, w której schowany był pojemnik. Dno tej komory jest jednak tak wyprofilowane, że nic nie powinno rozlać się na podłogę. 

Jakość wykonania bardzo dobra. „Plastiki” dobrze spasowane, nic nie trzeszczy i nie skrzypi. Kółeczka ułatwiają przemieszczenie osuszacza, choć można go również łatwo i wygodnie podnieść – są w obudowie stosowne zagłębienia.

Nic nie może być idealne.. Jaką wadę kryje osuszacz Dry Digit 20LCD?

Pewną wadą jest natomiast długość przewodu zasilającego – jest on stanowczo za krótki (około 1,5m). Utrudnia to trochę ustawianie osuszacza w pomieszczeniu. Trzeba się obowiązkowo zaopatrzyć w „przedłużacz”.

Krótkie podsumowanie osuszacza Fral Dry Digit 20LCD

Design obudowy przyjemny dla oka, Wyświetlacz mały, ale czytelny. Jest na nim przedstawiona aktualna wilgotność względna, temperatura i poziom wilgotności względnej do której powietrze ma być osuszone. Instrukcja obsługi skromna, ale z drugiej strony, obsługa urządzenia jest łatwa i intuicyjna. Jedyny mały problem to fakt, że po odłączeniu od zasilania (co zdarza się często jeżeli przemieszczamy osuszacz między różnymi pomieszczeniami) docelowa wilgotność względna jest „resetowana” do wartości domyślnej – 60% – nasze ostatnie ustawienie zostaje skasowane. Trzeba pamiętać, aby je skorygować po ponownym uruchomieniu.Osuszacz ma wbudowany higrostat więc, gdy wilgotność w pomieszczeniu osiągnie zadany poziom, urządzenie samo się wyłączy. Gdy wilgotność względna ponownie wzrośnie powyżej zadanego poziomu, urządzenie włączy się automatycznie na kilkanaście minut. Regulacja zadanego poziomu wilgotności jest przeprowadzana z dokładnością do 5%, co jest absolutnie wystarczające i bardzo wygodne.

Reasumując jestem bardzo zadowolony z zakupu. Szybka i bezproblemowa realizacja zamówienia. Polecam.

Opinia o produkcie napisana po około miesiącu użytkowania, około 4 razy w tygodniu.

Wszelkie informacje, takie jak cena oraz parametry urządzenia możesz sprawdzić na naszym KlimaSklepie

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: