Opinie

Opinia o Westinghouse BENDAN LED – świetny styl i funkcjonalność

Wentylator sufitowy „Westinghouse BENDAN LED & PATTERN z pilotem”. Użytkuje go bez przerwy od dwóch tygodni i jestem z niego bardzo zadowolony. Montaż dosyć prosty. Udało mi się go poskładać i zamontować samodzielnie bez większych problemów technicznych. Niestety instrukcja obsługi jest dosyć uboga i w zależności od zaawansowania montażysty mogą wystąpić drobne, większe bądź mniejsze problemy z zamontowaniem.

Szukasz oferty na ten wentylator? Sprawdź tutaj

Mimo iż udało mi się go zamontować bez niczyjej pomocy to sugeruje poprosić kogoś o wsparcie. Jednak sam wentylator swoje waży i mogą wystąpić problemy z zawieszeniem. Oczywiście najlepiej zatrudnić specjalistów od montażu tego typu urządzeń i problem znika, aczkolwiek jak większość mężczyzn, duma nie pozwoliła mi na taki ruch :). Jedyny mankament jaki mnie spotkał to nierówny sufit co utrudnia założenie maskownicy. Zawiesiłem go na betonowym suficie w bloku mieszkalny z 88′ roku i dla pewności użyłem śrub i kołków 8mm. W zestawie były kołki 6mm dlatego dla świętego spokoju użyłem większych kołków. Sufit na wysokości 247 cm (posiadam dwa – jeden w pokoju 12m2, drugi w pokoju 18m2 – oba 247cm wysokości). Moje obawy, że jest za niski były bezzasadne.

Bo wygląd ma znaczenie! Wentylator Westinghouse BENDAN LED

Świetnie wygląda i tak jak powinien. Chłodzi wyjątkowo dobrze i na niskich obrotach jest niesłyszalny. Wystarczają, żeby w upały spać bez problemu. Na średnich i wysokich obrotach słychać przepychane powietrze co nie jest niczym dziwnym. Duża siła wirnika przy jednoczesnym bardzo niskim zużyciu prądu. Estetyka – świetna. Nie jest to przemysłowy wiatrak jakie spotykamy w sklepach i restauracjach tylko śliczny ornament dodający klasy pomieszczeniom. Kilka kolorów do wyboru – w moim przypadku była to czerń (bardzo ciemny heban). Wentylator na średnich obrotach lekko się chwieje, na wysokich – mocno. Nie jest sztywno mocowany do sufitu tylko zawieszony na szynie przykręconej 8mm śrubami (własnymi) do sufitu. Prawdopodobnie mogę go jeszcze spróbować wypoziomować i poprawić stabilność.

Największe zalety wentylatora Westinghouse BENDAN LED

  • Bezgłośna praca
  • Duża siła chłodzenia
  • Sterowanie pilotem
  • Ściemniacz
  • Niski pobór mocy
  • Estetyka
  • Cena (uważam, że nie jest wygórowana za tak porządny wentylator)

Szukasz oferty na ten wentylator? Sprawdź tutaj

Pilot sprawdza się rewelacyjnie. Lampa LED ze ściemniaczem to świetna sprawa. Mogę dopasować jasność do swoich potrzeb. Z reguły korzystam z dosyć niskiego natężenia światła. Na początku myślałem, że ściemniacz nie działa, ale okazało się, że ma po prostu bardzo niski skok przyciemniania i trzeba przycisk na pilocie trzymać dobrych kilkanaście sekund, żeby odczuć różnice. Według mnie nie jest to wada a zaleta. Dokładne dostosowanie mocy światła. Jedyną rzeczą, którą bym faktycznie dodał to przyciski na pilocie – ściemnianie, rozjaśnianie. W tym momencie jest tylko jeden który moduluje napięcie w cyklach góra-dół. Więc jeżeli chcemy rozjaśnić pokój musimy najpierw poczekać, aż moc dojdzie do minimum a potem poczekać aż wróci do żądanego oświetlenia.

Opinia o wentylatorze Westinghouse BENDAN LED

Ogólnie „Wentylator sufitowy z oświetleniem Westinghouse BENDAN LED & PATTERN z pilotem” sprawdza się doskonale. Polecam każdemu kto ceni styl i chciałby połączyć go z funkcjonalnością oraz każdemu kogo dręczą upały bądź (tak jak ja) nie ma za dużego przepływu powietrza w pomieszczeniu. Duszności się skończyły 🙂 Serdecznie Polecam.

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: