Opinie

Klimatyzator Fral SuperCool FSC 09 C pracuje wydajnie i cicho

Klimatyzator przenośny Fral SuperCool FSC09C jest renomowanym klimatyzatorem marki Fral. Wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R290 spełniając przy tym wysokie standardy Unii Europejskiej. Fral SuperCool FSC09C pracuje w 3 niezależnych trybach pracy, a wentylator posiada 3 prędkości. Najważniejszymi funkcjami są: timer, tryb nocny oraz tryb automatyczny. Jakie opinie mają na jego temat klienci Klimasklep.pl?

Największa zaleta klimatyzatora Fral FSC 09C

Największa zaleta, to to, że po dokupieniu plenum klimatyzator może działać na dwóch rurach, dzięki czemu brak przeciągów i podciśnienia, a sprzęt pracuje dużo wydajniej. Dodatkowo po dokupieniu trzeciej rury (do 4 m) mogę przesyłać zimne powietrze do sypialni. Wtedy w ogóle klimatyzatora nie słychać. Klimatyzator mógłby pracować na balkonie i tylko wdmuchiwać zimne powietrze do pokoju, ale z tej opcji na pewno nie będę korzystał.

Jak działa Fral SuperCool FSC09C?

Zakupiony w sklepie klimatyzator działa bez zarzutu. U mnie pracuje z plenum jako klimatyzator dwururowy – należy dokupić uszczelkę okienną Airlock 200. Już po chwili od włączenia wyraźnie czuć różnicę w pokoju 17m2 (duże okno balkonowe po zachodniej stronie bez żaluzji zewnętrznych tylko z roletami). Klimatyzator według mnie działa w miarę cicho (w trybie auto), choć telewizor muszę ustawić trochę głośniej:-). Wdmuchiwane zimne powietrze nie jest wilgotne, więc chyba jest osuszane (od czasu do czasu opróżniam zbiorniczek na skroploną wodę).

Ofertę na ten klimatyzator możesz sprawdzić tutaj

Z wyjątkiem funkcji swing (która doskonale działa) wszystkie inne można uruchomić również z pilota. Klimatyzator nie jest prądożerny. Według mnie również dobrze się prezentuje. Po sezonie może stać w pokoju jako dodatkowy mebel :-). Niższą temperaturę czuć wyraźnie w przedpokoju i sypialni (czyli razem ponad 30 m2), choć nie w takim stopniu, jak w pomieszczeniu, w którym stoi klimatyzator. Jak na razie rura będąca w zestawie z klimatyzatorem, która odprowadza gorące powietrze (do 50 °C) po miesiącu użytkowania nie odkształciła się (ponoć przy niektórych klimatyzatorach jest z tym problem). Nadal ją można składać i rozciągać. Świadczy to o dobrej jakości produktu.

Czy są jakieś wady?

Według mnie nie ma wad:-) Gdybym to ja był konstruktorem, to dodałbym możliwość pracy wentylatora na jeszcze słabszych obrotach (obecnie można ustawić 3 stopnie szybkości). Zawsze można napisać, że mógłby być tańszy, ale według mnie jakość kosztuje. Najlepiej kupić przed sezonem, gdy są promocje:-)

Ofertę na ten klimatyzator możesz sprawdzić tutaj

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: