Oczyszczacz Winix zero wraz z wylegującym się psem w salonie
Opinie

Jakie opinie są o oczyszczaczu Winix ZERO? Oto jedna z nich.

Zdjęcie serii oczyszczaczy Winix Zero

Pierwsze wrażenie – Winix Zero w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciu (nagroda Red Dot Design), jest zgrabny i estetyczny, obudowa plastikowa, ale sprawia solidne wrażenie. Producent – koreańska firma Winix, sprzęt wyprodukowany w Korei, a nie w Chinach. Znana firma, a nie firma-krzak, więc można liczyć, że filtry do oczyszczacza będą łatwo dostępne. W dodatku są tańsze niż w przypadku innych znanych marek.

Skrót opinii

ZALETY

Tryb automatyczny, czujnik smogu, energooszczędność i cicha praca (oprócz trybu turbo), estetyczny wygląd, tryb manualny dający kontrolę nad wszystkimi funkcjami (w tym włączanie/wyłączanie jonizacji), timer, wskaźnik wymiany filtra HEPA, dodatkowy komplet filtrów w zestawie, filtry wymienne w umiarkowanej cenie, łatwa wymiana filtrów

WADY

Brak informacji o kalibracji czujnika, melodyjka przy włączaniu urządzenia, brak trybu automatycznego, gdy w pomieszczeniu jest ciemno

Czujniki w oczyszczaczu Winix Zero.

Winix Zero wg deklaracji producenta i sklepu ma czujnik wykrywający smog (czyli wykrywa bardzo małe cząsteczki zanieczyszczeń), a nie tylko gazy i pyły. Dzięki trybowi automatycznemu wystarczy go włączyć i sam dostosuje prędkość pracy wentylatora. Jakość powietrza sygnalizuje kolorową diodą

Bliskie ujęcie panelu sterowania oczyszczacza Winix Zero
  • niebieski kolor oznacza dobre powietrze,
  • pomarańczowy – zanieczyszczone,
  • czerwony – bardzo zanieczyszczone.

Poza tym urządzenie ma czujnik informujący o zużyciu filtra HEPA oraz czujnik światła, który przełącza urządzenie w tryb nocny, gdy jest ciemno.

Pięć trybów pracy w jednym urządzeniu.

Oczyszczacz ma pięć trybów pracy – nocny, 1, 2, 3 i turbo. Przepływ powietrza: 96 / 138 / 198 / 258 / 462 m3 na godzinę. Zwykle dystrybutorzy dzielą wielkość przepływu przez 8, by podać, na jak duże pomieszczenie nadaje się oczyszczacz. Oznacza to, że Winix Zero nadaje się do pomieszczeń o maksymalnej wielkości 57 m2 (przy założeniu, że sufit jest na standardowej wysokości 2,5 m). Jest też tryb manualny, czyli można przyciskiem uruchomić wybrany tryb pracy.

Oczyszczacz jest dostępny na naszym sklepie, link znajduje się poniżej.
Oczyszczacz Winix ZERO do 99m2

Oczyszczacz Winix Zero z niskim zużyciem energii elektrycznej.

W specyfikacji produktu brak informacji, jaki jest poziom zużycia energii w każdym z trybów, ale udało mi się znaleźć na YouTube domowe testy urządzenia i liczby wyglądają tak: 4 / 6 / 8 / 12 / 70 W. Oznacza to, że we wszystkich trybach oprócz Turbo urządzenie zużywa mało energii – tyle co energooszczędna żarówka.

I najważniejsze… Liczba stopni filtracji w oczyszczaczu Winix.

Filtry do urządzenia Winix Zero

FILTRY. Stały filtr wstępny (drobna siateczka), który można czyścić, oraz wymienialne filtry – węglowy i True HEPA (zatrzymuje 99,97% zanieczyszczeń). Producent zaleca czyścić filtr wstępny co miesiąc (np. odkurzaczem), filtr węglowy wymieniać co 3 miesiące, a filtr HEPA raz do roku. Na plus producentowi – w opakowaniu wraz z oczyszczaczem jest komplet filtrów na dwa lata (czyli 8 filtrów węglowych i 2 filtry HEPA). Wymiana bardzo łatwa – otwiera się panel przedni (mocowany na magnesy) i wyjmuje filtry, a potem wkłada nowe. Wszystkie mają ten sam prostokątny kształt i rozmiar, więc wystarczy jeden po drugim włożyć w miejsce i docisnąć, żeby szczelnie wpasować w obudowę.

Potrzebujesz dodatkowych filtrów? Akcesoria dostępne są na sklepie, link znajduje się poniżej.
Zestaw filtrów do oczyszczacza Winix ZERO

Dodatkowa funkcja Winix ZERO – jonizacja powietrza.

Technologia PlasmaWave, która według deklaracji producenta wspomaga proces oczyszczania powietrza, zabija wirusy i bakterie, i nie produkuje szkodliwego ozonu. Można ją włączyć i wyłączyć osobnym przyciskiem. W trakcie jonizacji słychać bardzo ciche brzęczenie, jeśli przystawi się ucho do urządzenia.

Stosunkowo CICHY sprzęt z tego oczyszczacza…

Oczyszczacz powietrza do domu – Winix Zero

Jest dobrze. W poszczególnych trybach pracy: 27,8 / 31 / 36 / 47,5 / 60 db(A). Co to oznacza? Tryb nocny – praktycznie niesłyszalny, chyba że przystawimy ucho do urządzenia.

  • Tryb 1 – bardzo cichy szum, jak szum dalekiego morza, da się przy tym spać.
  • Tryb 2 – jak szum laptopa, gdy się obudzi i musi coś przemielić.
  • Tryb 3 – jak lodówka.
  • Tryb turbo – tu jest już głośno; jak mocny wentylator w upalny dzień lata.

Ciemna strona mocy. Jakie są minusy oczyszczacza Winix Zero?

Po tych wszystkich zaletach opisanych powyżej warto wspomnieć o wadach. Po pierwsze – urządzenie gra krótką melodyjkę, gdy włoży się wtyczkę do gniazdka oraz gdy włącza się lub wyłącza je przyciskiem. Nie jest to szczególnie uciążliwe, ale może przeszkadzać, gdy np. w pomieszczeniu ktoś śpi i ma lekki sen. Druga rzecz – brak informacji, jak skalibrowano czujnik, czyli nie wiadomo, jakiemu stężeniu pyłów odpowiadają kolory diody. Można oczywiście dokupić sobie osobny miernik, ale jednak informacja o kalibracji przydałaby się w instrukcji. Trzecia rzecz – gdy jest ciemno, urządzenie przełącza się z trybu automatycznego w nocny, co ma sens (cichsza praca, wygaszenie diod). Ale powinna być możliwość ręcznego pozostawienia go w trybie automatycznym, jeśli mamy mocny sen, a zależy nam, żeby w razie wzrostu zanieczyszczenia powietrza urządzenie zwiększyło obroty.

Inne ważne aspekty urządzenia oczyszczającego powietrze.

Timer – standardowy, można ustawić wyłączenie urządzenia za 1, 4 lub 8 godzin. Obudowa ma na górze praktyczny uchwyt do przenoszenia, które jest łatwe, bo urządzenie waży tylko 7 kg. Oczyszczacz ma dobrze przemyślany wlot i wylot powietrza – zasysa powietrze przodem i bokami, a wypuszcza w górę. Dzięki temu można go postawić blisko ściany czy mebli. Brak pilota, nawilżacza, aplikacji na telefon – dla mnie to plusy, bo tego nie potrzebuję, a im prostsze urządzenie, tym prostsza obsługa i mniej problemów.

Oczyszczacz jest dostępny na naszym sklepie, link znajduje się poniżej.
Oczyszczacz Winix ZERO do 99m2
Oczyszczacz powietrza Winix Zero do 99m2

PODSUMOWANIE zakupu

Po tygodniu użytkowania – powietrze w mieszkaniu wydaje się świeższe; na razie za wcześnie, by ocenić efekty zdrowotne. Urządzenie ma kilka minusów, ale znacznie więcej plusów, jest proste w obsłudze i estetycznie wygląda. Słowem – udany zakup.

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: