Opinie

Daikin Ururu – czy to ma sens? Opinia klienta Klimasklepu

Oczyszczacz powietrza Daikin Ururu działa świetnie. W pokoju o powierzchni 15 m² po 2 godzinach osobny detektor FineAir wskazywał 12 punktów dla cząsteczek PM 2.5. Już w nocy po 7 godzinach wskazywał już zaledwie 1 µg/m³.

Nawilżanie w Daikin Ururu

W trybie nocnym oczyszczacza Daikin Ururu praktycznie nie słychać. Szkoda tylko, że jeśli włączymy nawilżanie to z automatu zwiększa on obroty na minimalne (czyli trochę szybciej od trybu nocnego). Na tych obrotach oczyszczacz jest słyszalny w nocy (cichy szum), więc jeśli chcemy, aby w nocy dodatkowo nawilżał powietrze, to trzeba pogodzić się z koniecznością zasypiania przy szumie.

Z pewnością niektórym osobom, które wolą zasypiać przy absolutnej ciszy może to przeszkadzać. Natomiast dla mnie i mojej żony ten szum jest nawet przyjemny i usypiający. Samo nawilżanie działa ŚWIETNIE!!! To jest chyba najlepszy sposób nawilżania z jakim kiedykolwiek się spotkałem. A nie żadne ultradźwiękowe rozbijanie cząsteczek wody (dookoła nawilżacza jest wtedy mokro), czy nagrzewanie wody (robi się sauna w pokoju).

Daikin Ururu tylko przedmuchuje czyste powietrze przez nawilżony filtr, czyli zasada jak suszenie mokrego ręcznika na wolnym powietrzu. Wylatujące powietrze jest nawilżone, ale nie zwiększa temperatury w pomieszczeniu i nie leje się dookoła nawilżacza.

Zapach ozonu, jest czy nie?

Jeśli chodzi o zapach „szpitala” czy ozonu, trochę się tego obawialiśmy, ale wbrew niektórym opiniom zapach ten jest prawie niewyczuwalny. Korzystam również z ozonatora (chińczyk) więc mam porównanie i to co czuć z oczyszczacza to jest NIC.

Konserwacja Daikin Ururu i czujniki

Oczyszczacza używam dopiero od 2 dni więc nie wypowiem się w kwestii konserwacji i czyszczenia, ale elementów w brew pozorom nie jest zbyt wiele, są proste, solidne i wydają się proste w czyszczeniu. Jak będzie w praktyce, zobaczymy, no ale jak się chce mieć czyste powietrze to będzie trzeba poświęcić te 15-20 min w sobotę, żeby to wyczyścić.

Czujniki pyłu i zapachu działają bezbłędnie, zaraz po „trzepnięciu” w koc czujnik pyłu wykrywa zmianę i w trybie automatycznym kontrolka zmienia kolor z zielonej na pomarańczową albo na czerwoną, i oczyszczacz zwiększa obroty. Czujnik zapachu jest nawet zbyt czuły i wykrywa zmianę zapachu nawet kiedy my nic nie czujemy. Być może dlatego że reaguje również na amoniak (pot itd,) i człowiek nie jest w stanie tego wyczuć śpiąc w sypialni, dopiero gdy wejdzie się z zewnątrz.

Z przenośnego pochłaniacza zapachów jeszcze nie korzystaliśmy osobno, leży sobie w kieszeni streamera i wyciąga zapachy z filtrowanego powietrza razem z dużym filtrem w oczyszczaczu.

Póki co 5/5, pozdrawiam.

A jak sam wypadł sam Klimasklep?

Wszystko ok! Przesyłka co prawda przyszła dzień później, ale był to okres przedświąteczny, więc nie byłem tym zaskoczony. Paczka cała, w stanie idealnym. Oczyszczacz ładnie i bezpiecznie zapakowany razem z czujnikiem pyłu.

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: