Winix Zero plus w kuchni
Opinie

Cicha praca, skuteczność oczyszczania oraz łatwość i wygoda zarządzania oczyszczaczem Winix Zero+

Oczyszczacz Winix Zero+ posiadający 5 etapów filtracji powietrza, który idealnie sprawdzi się do domu, bura czy też średniej wielkości sali konferencyjnej. W skład zawartości opakowania znajduje się oczyszczacz Winix Zero+, trzy filtry, przewód zasilający oraz instrukcja obsługi. Produkt jest uznawany za jeden z najcichszych oraz najbardziej funkcjonalnym na rynku, jakie więc są opinie na jego temat?

Skrót opinii

Zalety:
cicha praca;
skuteczność oczyszczania
łatwość i wygoda zarządzania ustawieniami oczyszczacza poprzez aplikację na telefon

Wady:
problematyczne pierwsze uruchomienie modułu WiFi
dość duży pobór mocy
wygląd oczyszczacza powietrza Winix Zero plus

Dlaczego Winix Zero+?

Dość długo zastanawiałem się nad zakupem oczyszczacza do mieszkania o pow. 65m2. Ważna dla mnie była wydajność, cicha praca, dostępność i cena filtrów, a także łatwość zarządzania oczyszczaczem. Miałem wątpliwości, czy zdecydować się na zakup tego konkretnie urządzenia, ze względu na dość surowe oszacowanie przez klimasklep.pl maksymalnej powierzchni do jakiej dostosowane jest urządzenie w porównaniu do powierzchni deklarowanej przez producenta, a także duży pobór mocy (domyślam się, że w specyfikacji podano wartość maksymalną).
O moim wyborze zadecydowała deklarowana przez producenta cicha praca, skuteczność oczyszczania powietrza oraz łatwość zarządzania oczyszczaczem Winix Zero+ poprzez aplikację na telefon. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. W trybie „Low” słychać delikatny szmer; w trybie „Sleep” trzeba podejść do urządzenia, aby usłyszeć jego pracę (to oczywiście subiektywne odczucia).

Pełną specyfikację oraz dostępność można sprawdzić na naszym sklepie lub klikając link:
Oczyszczacz powietrza Winix Zero+

Skuteczność urządzenia Winix Zero+ w niezależnych testach

Skuteczność oczyszczania powietrza oceniam na podstawie niezależnego miernika smogu działającego z wykorzystaniem laserowego czujnika (PMSA003) zanieczyszczeń powietrza cząsteczkami PM1.0, PM2.5 oraz PM10. Na pojawiające się zanieczyszczenie zgłaszane przez ten miernik, oczyszczacz Winix Zero+ działa z niewielkim opóźnieniem. Kończy oczyszczanie powietrza, kiedy na niezależnym mierniku od dłuższego czasu obserwuję wskazania 0, 0, 0 (dla PM1.0, PM2.5 oraz PM10 odpowiednio).
Oczyszczacz dość szybko wykrywa pojawiające się zaciemnienie pomieszczenia i (działając w trybie „Auto”) przełącza się na najniższe obroty trybu „Sleep”; jest to i wada i zaleta moim zdaniem. Ale zawsze możemy przełączyć się tryb manualny i sami zadecydować o sposobie pracy urządzenia i jego obrotach.

Oczyszczacz Winix Zero+ w salonie

Sterowanie oczyszczaczem Winix Zero+ poprzez przyjazną aplikację

I tu wisienką na torcie jest dostarczona przez producenta funkcjonalność sterowania urządzeniem poprzez aplikację na telefon. W każdym miejscu domu i poza nim, w każdej chwili mogę podejrzeć w jakim trybie pracuje urządzenie, sprawdzić bieżącą jakość powietrza; mogę włączyć lub wyłączyć poszczególne moduły (Plasmawave, Child Lock, diodę jakości powietrza) lub samo urządzenie; mogę zdalnie sterować obrotami, a także zaprogramować urządzenie edytując/tworząc nowe harmonogramy jego pracy; np. inne w dniach roboczych, inne w weekend; aplikacja umożliwia mi też podgląd stanu zużycia filtra węglowego oraz HEPA. Aplikacja jest przejrzysta i prosta w obsłudze.

Pełną specyfikację oraz dostępność można sprawdzić na naszym sklepie lub klikając link:
Oczyszczacz powietrza Winix Zero+

Ciemne strony oczyszczacza powietrza Winix Zero+

Pewnym nieprzyjemnym zaskoczeniem dla mnie była pierwsze po zakupie włączenie i skonfigurowanie WiFi oraz sparowanie z telefonem. Czytałem o tym mankamencie w opiniach innych użytkowników, ale nie bardzo chciałem w to wierzyć. Pomimo tego, że uważam się za osobę zorientowaną w kwestiach informatycznych, uruchomienie WiFi sprawiło mi problem. W zestawie dokumentacji dołączona była przejrzyście i prosto napisana (po angielsku) instrukcja konfiguracji WiFi. Pomimo tego, że jak mi się wydaje postępowałem zgodnie z instrukcją, zacięcie pojawiało na etapie nr 3 – Connecting WINIX unit. Miałem problem z włączeniem modułu WiFi oczyszczacza. Dopiero po kilkukrotnych próbach włączania/wyłączania WiFi (etap nr 2 konfiguracji), odłączenia/podłączenia kabla zasilającego, udało mi się na telefonie zobaczyć działający moduł WiFi oczyszczacza i podłączyć telefon do niego.

Winix zero plus w salonie

Pobór mocy w oczyszczaczu Winix Zero+

Jeżeli chodzi o pobór mocy, to korzystając z miernika zużycia energii elektrycznej Velleman pomierzyłem pobór mocy w poszczególnych trybach: 8/10/13/17/75 W (dla Sleep, Low, Med, High, Turbo odpowiednio) – wskazania większe niż w przypadku innych oczyszczaczy, o których czytałem. Generalnie jednak jestem zadowolony z zakupu.

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: