uszczelnianie okien
Artykuły

Uszczelka okienna do klimatyzatorów przenośnych – To na prawdę działa!

Przy zakupie klimatyzatora przenośnego warto zwrócić szczególną uwagę, czy producenci dołączyli uszczelkę okienną lub też listwę okienną. Uszczelki okienne, mają za zadanie zatrzymywać ciepłe powietrze przed ponownym wtargnięciem do pomieszczenia, które schładzamy. Im uszczelka okienna jest dokładniej zamontowana – tym większa szansa, że do tego nie dopuścimy, a powietrze w środku zostanie schłodzone. Jeśli jeszcze jesteś przed wyborem odpowiedniej klimatyzacji zachęcamy do sprawdzenia tego artykułu – Jak dobrać moc klimatyzatora?

Ale to nie wszystko! Są jeszcze insekty!

Wbrew pozorom, uszczelki okienne mają też inne ciekawe zastosowania – mogą służyć jako popularna moskitiera okienna, która zatrzymuje insekty, które są szczególnie uciążliwe w trakcie ciepłych dni.

Czy mogę zamknąć okno, jak mam zamontowaną uszczelkę?

Bardzo często spotykamy zaniepokojonych klientów, którzy boją się, że po zamontowaniu uszczelni okiennej na oknie, nie będzie później możliwości jego ponownego zamknięcia. Jest to oczywiście mit. Okno, pomimo zamocowanego uszczelnienia, można bezproblemowo zamknąć.

Rodzaje uszczelek okiennych

Uszczelki okienne przede wszystkim różnią się swoją długością, dlatego tak ważnym elementem, jest odpowiednie zmierzenie wielkości okna. Dla osób dbających o wystrój domu mamy też dobrą wiadomość – niektórzy producenci oferują uszczelki okienne nie tylko w kolorze białym, ale i również brązowym, co będzie świetnie się komponować z brązowymi oknami

Gdzie mogę kupić uszczelkę okienną?

Zazwyczaj istnieje możliwość domówienia wraz z klimatyzatorem 🙂 Jednak jeśli się zagapiłeś, łap linka w którym umieściliśmy największy wybór wśród uszczelek okiennych dostępnych na runku: Uszczelki okienne na Klimasklepie

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: