pomoc w walce z alergenami
Artykuły

Oczyszczacz powietrza do walki z alergią

Wiosna tuż tuż, a wraz z nią zacznie się okres zapyleń, co zwykle kończy się objawami alergii. Z pomocą mogą przyjść urządzenia wysokiej klasy do czyszczenia i oczyszczania powietrza, jakimi są oczyszczacze powietrza.

pyłki kwiatów, alergie

Jaki oczyszczacz wybrać do walki z alergią?

W zależności od indywidualnej potrzeby, producenci oczyszczaczy przygotowują coraz to nowsze technologie w swoich urządzeń. Najważniejszymi jednak z nich, jest sposób filtracji powietrza, ilość filtrów oraz jej jakość. Powtórzymy więc całą niezbędną wiedzę na ich temat:

Im więcej stopni filtracji tym lepiej w walce z alergenami, ale czy na pewno?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na te pytanie, ponieważ zależy to od indywidualnych potrzeb użytkownika. Przykładowo filtr HEPA, wyeliminuje najmniejsze zanieczyszczenia z powietrza, jakimi są drobnoustroje, wirusy, bakterie oraz alergeny. Filtr wstępny natomiast likwiduje wszelkie większe zanieczyszczenia, jakimi jest kurz, włosy, w niektórych przypadkach zdarza się że siateczka jest drobna że nie przepuści piachu. Innym zadaniem zajmuje się natomiast filtr węglowy, który ściąga do siebie wszelkie nieprzyjemne zapachy, jakimi są na przykład dym papierosowy, czy też zapachy z kuchni. Filtr wodny nawilża powietrze a jonizator produkuje jony ujemne, które niszczą jony dodatnie, które są niekorzystne dla zdrowia. Są jeszcze filtry pośrednie, takie jak fotokatalityczny, czy też zeolitowy. Ciekawym rozwiązanie jest również zastosowanie w niektórych oczyszczaczach lamp UV, które również niszczą bakterie oraz wirusy.

nasza odpowiedź na walkę z alergią

Nasze propozycje na walkę z alergią

Oczyszczacze powietrza do usuwania alergenów można znaleźć na naszej stronie klikając w filtr Usuwanie pyłków/ alergenów.

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: