Artykuły

Jaki robot koszący Gardena jest najlepszy na rok 2020?

Roboty koszące to przydatne urządzenia do pielęgnacji trawników. Przydadzą się zarówno w przydomowych ogródkach jak na komercyjnych terenach. Na co jednak zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego robota koszącego? Po tym materiale, wybór nie powinien należeć do trudnych.

Dostępne modele robotów Gardena

 • Sileno City 400
 • Sileno City 250
 • Sileno City 300
 • Sileno City 500
 • Sileno City 500 Smart
 • Sileno Life 750
 • Sileno Life 850 Smart
 • Sileno Life 1000
 • Sileno Lifo 1000 Smart
 • Sileno Life 1250
 • Sileno + 1600
 • Sileno + 2000 Smart

Roboty koszące Gardena – Rodzaje

Dostępne na rynku roboty marki Gardena, dzielą się na kilka grup. Podział ten, zależy od zastosowania konkretnych grup urządzeń.

Gardena Sileno City

Seria City skierowana jest do małych ogrodów o wielkości do 500m2 oraz nachylenia terenu do 35%. Najmniejszy model – Gardena Sileno City 250 zaprojektowany jest do prac na terenie nie przekraczającym 250m2.

Dostępną ofertę na roboty Sileno City możesz zobaczyć tutaj

Gardena Sileno Life

Sileno Life jest serią robotów koszących przeznaczonych do średniej wielkości ogrodów, jednak jego wielkość nie może przekraczać 1250m2, Aa nachylenie 35%. Roboty z tej serii posiadają również większą baterię w porównaniu do serii City.

Ofertę na roboty Sileno Life możesz sprawdzić tutaj

Gardena Sileno +

Oferta robotów koszących Gardena z serii Sileno + jest przeznaczona dla najbardziej wymagających klientów, posiadających tereny do 2000m2. Nachylenie terenu może również wynosić do 35%

Gardena Smart System

Przy inteligentnym robocie, warto również wspomnieć o dostępnym w asortymencie inteligentnych sterowników. Smart sterownik odpowiada za automatyczne nawadnianie w ogrodzie, zapewniając elastyczne nawadnianie zgodne z zapotrzebowaniem każdego użytkownika. Regulację nawadniania można ustawić poprzez aplikację na telefon Smart Gardena, dostępną na Androida oraz IOS.

System SensorCut w robotach Gardena

SensorCut pozwala dla roboty koszące Gardena tną trawnik dokładnie, cicho i niezawodnie. Dzięki temu czujnikowi, robot przycina trawnik bez efektów pasów, a regulacja wysokości koszenia nie wymaga dodatkowych narzędzi.

Co zyskujesz kupując robota koszącego?

Przede wszystkim czas. Robot koszący Gardena zajmie się trawnikiem, a Ty będziesz mógł czas aby zrelaksować się i cieszyć wymarzonym ogrodem. Podczas koszenia roboty wytwarzają naturalny nawóz, który dodatkowo użyźni glebę i zapewni dobry wzrost trawy. Roboty Sileno + wyposażone zostały dodatkowo w technologię SensorControl, która dostosowuje pracę robota do tempa wzrostu trawy.

Przykładowe funkcje robotów Gardena

Funkcja EasyPassage

Funkcja ta, szczególnie polecana jest przy wąskich przejściach. Robot Sileno może bez problemu je pokonywać, nie pozostawiając przy tym śladów kół.

Konfiguracja harmonogramu

Szybkie dopasowanie pracy robota względem szacowanej wielkości ogrodu. Narzędzie te, tworzy harmonogram, według którego robot dostosowuje swoją pracę.

Tryb ECO

Ta funkcja została stworzona z myślą o oszczędzaniu energii. W tym trybie sygnał zostaje automatycznie odłączony od przewodów ograniczających i doprowadzających oraz stacji ładującej, kiedy robot nie kosi.

Koszenie Punktowe

Robot będzie kosić trawę na wyznaczonym obszarze gdzie został uruchomiony.

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: