aplikacja z podglądem aktualnego położenia inteligentnego robota ecovacs
Artykuły

Aplikacja mobilna – Jakiej funkcjonalności można się spodziewać?

Ostatnio bardzo modne się stało sterowanie aplikacją mobilną każdego urządzenia które jest w domu i nie tylko. Sterować aktualnie możemy wszystkim. Począwszy od żarówek, po roboty sprzątające, a na dodatek wcale nie musimy być wtedy w pobliży urządzenia które chcemy obsługwać.

Przykładowa aplikacja

A sporo już o robotach mowa…

To, że robotami sprzątającymi można sterować wie każdy użytkownik robota marki takiej jak Xiaomi czy też Robojet. Ale co konkretnie dają nam takie „dodatki” i czy warto się tym w ogóle interesować? Zdaniem naszych klientów – Oczywiście!

Funkcjonalność, funkcjonalność, funkcjonalność

Xiaomi Roborock wraz z aplikacją

Instalujemy aplikacje dla robota głównie po to, by móc cieszyć się dodatkowymi funkcjami które zapewnia nam tylko aplikacja. Chcemy używać telefonu jako yoysticja do sterowania? Oczywiście. Wyznaczyć pomieszczenie do sprzątania? Jak najbardziej. A może na dodatek zabronimy wstępu dla robota do pomieszczenia w którym aktualnie jesteśmy? Nie ma problemu, wszystko można znaleźć w aplikacji mobilnej, a z reguły im jest nowszy model tym jest bardziej „wypasiony” w poszczególne dodatkowe funkcje.

Inteligentny robot sprzątający to nie wszystko. Aplikacja może być do każdego urządzenia!

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku, sterowanie mobilne jest bardzo powszechną opcją dla nowoczesnych urządzeń. Pewnie zapytacie, jakie urządzenia wchodzą w skład tych nowoczesnych i inteligentnych, już staramy się nakierować.

Aplikacja do oczyszczaczy, klimatyzacji, a nawet hulajnogi!

Pomyśl tylko, że będąc w pracy przypominasz sobie że zapomniałeś ustawić czasu do włączenia swojego ulubionego oczyszczacza, lub co w przypadku upalnych dni – klimatyzacji. Dobrze skonfigurowana aplikacja mobilna z tymi urządzeniami przychodzi na ratunek! Wystarczy ją włączyć, a aplikacja automatycznie połączy się z urządzeniem co umożliwi włączenie dosłownie jednym klikiem. Niestety tylko nieliczne modele posiadają takie funkcję, oraz niewielu producentów o tym wcześniej pomyślało konstruując swoje maszyny.

Czy aplikacja to TYLKO opcja zdalnego sterowania?

Absolutnie nie! Jeśli chodzi np o oczyszczacze marki Welltec producent zamieścił w swojej aplikacji również informacje o zanieczyszczeniu naszego pomieszczenia, włączonych funkcjach oraz aktualny tryb pracy w którym pracuje urządzenie.

Link do takich właśnie urządzeń zamieszczamy tutaj: Inteligentne oczyszczacze Welltec

Jeśli chodzi jednak o klimatyzację, przykładowo w niektórych klimatyzatorach Blaupunkt istnieje możliwość całkowitego zautomatyzowania pracy urządzenia bazując na aktualnych warunkach pogodowych w tym temperatury i wilgotności powietrza. Brzmi fajnie, co nie? Nie trzeba się martwić o to czy włączymy klimę w odpowiednim momencie, aplikacja ze współpracy z urządzeniem zrobią to za nas.

Jest coś czego nie opisaliśmy w tym artykule? Daj nam znać co to takiego, na pewno się odezwiemy!

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: