akcesoria codziennego użytku
Artykuły

7 najlepszych akcesoriów do oczyszczacza powietrza

Kupując oczyszczacz powietrza, wiele producentów nakłania nas do dodatkowych akcesoriów, jakimi są np. przedłużenie gwarancji czy też dodatkowy czujnik powietrza. Akcesoriów do oczyszczacza powietrza jest całkiem sporo, ale które z nich wybrać? Oto lista 7 najciekawszych pozycji:

1. Przedłużenie gwarancji – atrakcyjne akcesorium do wyższych modeli oczyszczaczy

Opcja przedłużenia gwarancji sprawdzi się dla osób, które chcą zainwestować w oczyszczacz na wiele lat. Najczęściej spotykanymi opcjami na przedłużenie gwarancji jest rok oraz dwa lata. Nie raz jednak, można skorzystać z promocji producenta, który wraz z zakupem nowego sprzętu jest skłonny dołączyć gwarancję z niewielkim rabatem, lub też(ale to już bardzo rzadko) podarować ją w gratisie.

gwarancja satysfakcji

2. Filtry, kasety filtracyjne, zestawy filtrów do oczyszczacza powietrza

Nie bez powodu każdy z wariantów wymieniony jest z osobna. Producenci kuszą nas dodatkowymi filtrami do naszych oczyszczaczy, które mają być wykorzystane, gdy stare będzie trzeba wymienić. Warto jednak zwrócić uwagę, że każdy z filtrów w zależności od zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu użytkowym, oraz jego klasy inaczej się zużywa. Najczęściej spotykanymi żywotnościami filtrów jednak jest czas od 6 do 24 miesięcy

3. Detektory, stacje pomiarowe – akcesorium do oczyszczacza badające stężenie pyłów w otoczeniu

Często spotyka się, a szczególnie w niższych modelach oczyszczaczy, ze urządzenia nie posiadają wyświetlacza umożliwiającego sprawdzenie w jaki sposób zmienia się jakość powietrza. Na przeciw oczekiwaniom klientów z takim problemem wychodzą wszelkie stacje pomiarowe oraz detektory powietrza. Detektor możemy postawić w praktycznie dowolnym miejscu w domu, a później cieszyć się skutecznością oczyszczacza, który przywraca optymalne stężenie pyłów oraz zanieczyszczeń w powietrzu.

prezentacja czujnika kaiterra

4. Pilot WiFi – sterowanie poprzez aplikację. Przydatne akcesorium do oczyszczacza

Pilot WiFi jest akcesorium dla modeli oczyszczaczy powietrza, które posiadają pilot zdalnego sterowania. Dzięki integracji pilota z urządzeniem, a później zainstalowania odpowiedniej aplikacji, można bez problemu obsługiwać wszystkie urządzenia podłączone do pilota. Takie rozwiązanie, może być przydatne, dla osób, które chcą mieć na okrągło dostęp do ustawień swoich urządzeń.

5. Podstawa do zawieszenia, uchwyt do montażu naściennego

Jeśli planujesz, aby Twój oczyszczacz został powieszony, zalecamy sprawdzić możliwość wyposażenia oczyszczacza w dodatkowe akcesoria mocujące. Dzięki odpowiedniemu doborowi względem modelu, można być pewnym, że oczyszczacz nie spadnie. Montaż naścienny szczególnie dobrze się sprawdza w pomieszczeniach wysokich, czy też w biurach, gdzie każde zaoszczędzone miejsce ma znaczenie.

6. Odkamieniacz, ściereczki i inne środki czyszczące do oczyszczacza

Nasi klienci bardzo często pytają się o dodatkowe akcesoria do oczyszczaczy powietrza w postaci środków czyszczących. Oczyszczacz jest urządzeniem elektrycznym, przez co przyciąga do siebie kurz oraz zanieczyszczenia. Na rynku dostępne są zarówno płyny do czyszczenia, ściereczki z mikrofibry oraz odkamieniacze, które szczególnie sprawdzą się do rutynowego czyszczenia filtrów wodnych.

7. Elementy ozdobne oraz kapsułki zapachowe

Na deser zostawiliśmy wszelkie akcesoria do oczyszczaczy, które w zasadzie można nazwać dodatkami. Kapsułki zapachowe stosuje się w oczyszczaczach, które posiadają funkcję aromaterapii. Dzięki nim, powietrze będzie pachnieć w wybranym przez nas zapachu. Niektórzy producenci mają również w asortymencie elementy ozdobne jakimi są specjalne nakładki, umożliwiające zmianę koloru urządzenia, platformę z kołami do przenoszenia większych oczyszczaczy oraz nóżki.

Zgarnij rabat!

Zgarnij
Dodatkowe -10 zł rabatu do Klimasklep.pl
Wpisując kod rabatowy: V57ZLX33T9

Może Ci się też spodobać: